× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak dopasować kolor ubrań do urody?

kobieta

Odpowiednio dobrane kolory do naszego typu urody są kwestią kluczową, jeśli zależy nam na tym, aby nasz wizerunek był spójny i wywierał pozytywne wrażenie na innych. Nosząc ubrania dopasowane do siebie pod względem kolorystycznym wyglądamy po prostu lepiej, atuty naszej urody są podkreślone, nie sprawiamy wrażenia zmęczonych, niedoskonałości cery są mniej widoczne. Biorąc to wszystko pod uwagę warto zastanowić się, w jaki sposób właściwie dopasować kolor ubrań do urody?

Jak określić swój typ urody?

Pierwszym krokiem do odnalezienia odpowiedniej dla siebie palety kolorów jest określenie swojego typu urody. W internecie można znaleźć wiele poradników na ten temat, istnieją różne sposoby na to, aby stwierdzić, czy jestem wiosną, latem, jesienią lub zimą. Jeśli wydaje nam się to zbyt trudne, to można skorzystać z pomocy osoby, która zajmuje się określaniem typu urody profesjonalnie. Taka osoba to kolorystka, a w zakres jej działania wchodzi bardzo często także udzielanie rad stylistycznych, dotyczących nie tylko doboru odpowiednich kolorów, ale również fryzury, makijażu, ubrań w konkretnym stylu.

Niektórzy pewnie zastanawiają się, co zrobić, jeśli okaże się, że mój ulubiony kolor nie pasuje akurat do mojego typu urody? Oczywiście taka sytuacja nie musi oznaczać, że już nigdy nie będziemy mogli nosić na sobie ubrań w ukochanym kolorze. Czasem wystarczy dobrać odpowiedni odcień danej barwy. Przykładem może być biel, która ma tak wiele odcieni, że praktycznie każdy może dobrać odpowiedni dla swojego typu urody, jak dobrze wyglądać w bieli podpowiada feef.pl.

Jak dopasować kolor ubrań do urody?

Kiedy już określimy, jakim typem urody jesteśmy, możemy śmiało zacząć przeszukiwać internet w poszukiwaniu porad stylistycznych dotyczących konkretnej pory roku. Kiedy już zaczniemy to robić, szybko okaże się, że każda pora roku ma dodatkowe podziały, które dotyczą głębi, temperatury oraz wyrazistości kolorów do niej pasujących. My jednak nie będziemy się aż tak zagłębiać w szczegóły, skupimy się na podstawowych informacjach, które bez wątpienia okażą się pomocne dla osób rozpoczynających dopiero drogę do znalezienie własnego stylu.

Wiosna powinna wybierać kolory lekkie i stonowane, świetnym wyborem będą pastele, a także odcienie kremowej bieli, moreli, chabru, czy soczystej zieleni. Jeśli osoba o urodzie wiosny zapragnie włożyć czerwień, powinna wybierać jej ciepłe odcienie.

Osoby o letnim typie urody powinny wybierać barwy chłodne, zimny błękit, odcienie szarości, fiolet oraz brudny róż. Nie sprawdzi się w tym przypadku czerń, ani śnieżnobiała biel.

Jesień to typ urody, który w przeciwieństwie do lata świetnie wygląda w ciepłych barwach, takich jak brąz, złoto, czy czerwień. Świetnym wyborem będą również kolory takie jak turkus, lazur, czy purpura.

Zima powinna nosić kolory wyraziste, czyste i chłodne, takie jak czerń, granat, krwista czerwień, szmaragd, czy kobalt. W przeciwieństwie do wiosny, osoby o tym typie urody powinny unikać kolorów pastelowych oraz ciepłych.