× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Renuvion – zabieg przywracający jędrność skóry i ciała

Zabieg ujędrniania ciała Renuvion w Genesis Clinic Kraków

Renuvion to nazwa jedynego na świecie zabiegu medycznego wykorzystującego połączenie fal radiowych i plazmy helowej.  Technologia stworzona przez amerykańską firmę Bovie Medical powstała głównie z myślą o medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej, chociaż wykorzystywana jest również przez inne działy medycyny takie jak kardiologia czy urologia.  Renuvion sprawdza się do natychmiastowego napięcia oraz ujędrnienia skóry, eliminacji zmarszczek, blizn i przebarwień, modelowania sylwetki oraz “sklejenia” tkanek po zabiegu liposukcji.

Jak działa innowacyjna technologia Renuvion?

Urządzenie z serii Renuvion wykorzystywane jest do cięcia, wycinania, koagulacji oraz ablacji tkanek ciała. Dzięki zaawansowanej technologii zapewnia większe bezpieczeństwo i skuteczność a także skraca czas rekonwalescencji po zabiegu.

 

Działanie Renuvion polega na podgrzanie helu przez fale radiowe o łagodnym kształcie. W ten sposób zmienia on stan skupienia i przekształca się w plazmę, która umożliwia uzyskanie tzw. podwójnego efektu termicznego. Jest to nic innego jak ogrzanie tkanek a następnie niemal natychmiastowe ich schłodzenie. Technologia ta umożliwia również maksymalną precyzję oraz większa kontrolę ciepła w trakcie zabiegów. Dodatkowo podawany pod odpowiednim ciśnieniem hel sprawia, że obszar uszkodzenia termicznego jest najmniejszy spośród wszystkich dostępnych metod i wynosi 0,147 mm.

Zastosowanie technologii Renuvion

Innowacyjna technologia, czyli zabieg ujędrniania ciała Renuvion, sprawdza się przy różnych zabiegach estetycznych. Można ją stosować wewnętrznie oraz zewnętrznie.

Zewnętrzne zastosowanie Renuvion

Renuvion stosowany zewnętrznie sprawdzi się idealnie do bezdotykowego złuszczania skórka oraz odbudowy struktury skóry. Dzięki energii wytwarzanej w trakcie zabiegu włókna kolagenowe skóry zostają obkurczone, co działa ujędrniająco i wygładzająco. Z kolei wybierając głębokie złuszczenie, możemy efektywnie działać na wygładzenie zmarszczek i zmniejszenie blizn i zmian trądzikowych, a także przebarwień, zarówno na twarzy jak i na innych partiach ciała.

Wewnętrzne zastosowanie Renuvion

Chcąc działać na nasz wygląd od zewnątrz można również zastosować Renuvion wewnętrznie, Do tego celu lekarz wykonuje nacięcie o wielkości 3 mm i wprowadza przez nie sondę emitującą energię bezpośrednio do tkanki. Jest to procedura szczególnie polecana po zabiegu liposukcji, czyli odsysania tłuszczu.

Zalety zabiegów z serii Renuvion

Główną zaletą Renuvion jest bezpieczeństwo i skuteczność, możliwe dzięki niespotykanej dotąd technologii.  Zabiegi z użyciem urządzenia nie niosą ze sobą ryzyka poparzenia czy przegrzania. Dodatkowym atutem jest fakt, że technologia tanie wymagania przeprowadzania skomplikowanej operacji i pozwala uzyskać ujędrnioną skórę w stosunkowo mało inwazyjny sposób. Dzięki temu, że plazma helowa precyzyjnie trafia we włókna kolagenowe, nie niszczy nerwów ani naczyń krwionośnych lub tkanki tłuszczowej. Co ważne, tkanki, których ciągłość została przerwana zostają natychmiastowo spojone a skóra napina się. Renuvion zapewnia także największa precyzję cięcia spośród tego typu urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej a sama rekonwalescencja po zabiegu jest zdecydowanie krótsza niż w przypadku bardziej inwazyjnych metod. Dowodem na niezwykłe zaawansowanie technologiczne Renuvion może być również fakt, że urządzenie posiada aż ponad 40 patentów.

Efekty zabiegu Renuvion

Zabiegi z serii Renuvion jako jedne z nielicznych pozwalają osiągnąć tak satysfakcjonujące i długotrwałe efekty przy równoczesnym ograniczeniu bólu i maksimum bezpieczeństwa stosowanych procedur. Dzięki nowoczesnej technologii Renuvion sprawia, że skóra staje się jędrna, gładka oraz niesamowicie napięta a przebarwienia, zmarszczki i blizny wyraźnie bledną. Ponadto Renuvion umożliwia wymodelowanie praktycznie każdej, wybranej przez pacjenta partii ciała, a to wszystko bez długiej rehabilitacji i praktycznie bezboleśnie.

Liposukcja VaserLipo 4D - Genesis Clinic w Krakowie

Przeciwskazania do wykonania zabiegu Renuvion

Pomimo iż Renuvion to jeden z najbezpieczniejszych i nowocześniejszych zabiegów, tak jak w przypadku każdej procedury medycznej możemy wyróżnić pewną grupę, która nie powinna korzystać z tej technologii. Są to przede wszystkich kobiety w ciąży oraz matki karmiące, a także pacjenci zmagający się z następującymi problemami zdrowotnymi:

  • choroby układu krążenia i serca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • nadciśnienie,
  • cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • niewydolność nerek,
  • choroba nowotworowa,
  • schorzenia wątroby,
  • czynne stany zapalne.

Zabieg Renuvion jest przeznaczony dla osób, które poszukują skutecznej metody na osiągnięcie efektu jędrnej i odżywionej skóry. Pozwala on osiągnąć długotrwałe i zdumiewające efekty, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Pacjenci, którym zależy na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, powinni zgłosić się najpierw na zabieg, jakim jest liposukcja VaserLipo 4D, a następnie, co jest możliwe jeszcze w tym samym dniu – na zabieg Renuvion J-Plasma. Dzięki wymienionym zabiegom, można uzyskać pożądany kształt ciała, a dodatkowo uzyskać przy tym efekt “nowej”, jędrnej skóry.