× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Po czym poznać dobrego lekarza rodzinnego?

lekarz rodzinny

Znaczna część osób mając jakiekolwiek problemu ze zdrowiem, udaje się do najbliższej przychodzi medycznej. Tam zazwyczaj jest się kierowanym od razu do specjalisty, jakim jest lekarz rodzinny Poznań. Istnieje wiele przychodni, w których można dostać się do lekarza pierwszego kontaktu natychmiast. Do lekarza rodzinnego należy udać się we wszystkich przypadkach, w których sytuacja nie jest na tyle poważna, że trzeba natychmiast pojechać do szpitala lub wezwać pogotowie ratunkowe. Lekarz rodzinny w przychodni często przekseruje pacjenta do specjalisty, jakim jest pediatra niedziela Poznań. Możliwości jest wiele, bo jak w każdym mieście, pediatrzy pełnią dyżury.

Czym zajmuje się lekarz rodzinny?

W zakres działań lekarza rodzinnego wchodzi szereg czynności diagnostycznych, które mają na celu wstępnie ocenić stan zdrowia pacjenta. Po diagnozie lekarz rodzinny lub pediatra sam podejmuje leczenie przepisując leki lub skieruje do specjalisty z konkretnego zakresu. Bardzo często lekarz rodzinny wypisuje skierowanie na dodatkowe badania, jeśli nie jest w stanie inaczej zdiagnozować stanu zdrowia pacjenta.

Mogą to być badania diagnostyczne, takie jak:

  • morfologia krwi,
  • EKG i echo serca,
  • badanie poziomu cukru,
  • badanie hormonów.

Ponadto lekarz rodzinny we własnym zakresie może zmierzyć ciśnienie krwi, masę ciała lub temperaturę pacjenta. W przypadku zaburzeń układu oddechowego lekarz przeprowadza badanie stetoskopem.

Na co zwrócić uwagę udając się do lekarza rodzinnego?

Dobry lekarz rodzinny powinien posiadać szeroką wiedzę za zakresu medycyny. Jest to specjalizacja obejmująca bardzo wiele schorzeń, gdyż do takich lekarzy trafiają osoby ze wszystkimi możliwymi schorzeniami. Rolą lekarza rodzinnego jest precyzyjne zdiagnozowanie zagrożenia i odesłanie do odpowiedniego specjalisty, co oznacza, że musi mieć zdolność do analitycznego myślenia i umiejętność precyzyjnego rozpoznawania chorób i dolegliwości. Placówki świadczące usługi wysokiej jakości powinny także zwrócić uwagę na to, by lekarz rodzinny był dostępny przez siedem dni w tygodni, tak samo jak specjalista, taki jak pediatra niedziela Poznań. Lekarz powinien przyjmować nawet w sytuacjach nagłych.

Lekarz rodzinny Poznań – do kogo się udać?

Udając się do lekarza rodzinnego lub pediatry można skorzystać z usług prywatnej przychodni Med Polonia w Poznaniu. Oferuje ona szeroki zakres usług medycznych z zakresu diagnostyki, chirurgii i medycyny pierwszego kontaktu. Na https://medpolonia.com.pl/ można znaleźć pełną ofertę.