Uszy to niewielka część ciała, na którą na pierwszy rzut oka nie zwracamy szczególnej uwagi. Trzeba jednak pamiętać, że w bardzo dużym stopniu oddziałują one na kształt twarzy człowieka. Dlatego jeżeli nadmiernie odstają, to stają się zauważalne. Defekt ten może być powodem wielu kompleksów i utraty pewności siebie. Istnieje jednak zabieg korekty uszu, które skutecznie rozwiązuje ten problem. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii estetycznej, który poprawia położenie uszu względem czaszki. Przy tym jest mało inwazyjny i przynosi długotrwały efekt.
Korekta uszu – cena zabiegu
Zabieg, który ma na celu skorygowanie wyglądu naszych uszu, jest bardzo popularny, a co najważniejsze nie jest zbytnio drogi. Cena zależy głównie od tego, czy zabiegowi zostanie poddana para uszu, czy tylko jedno z nich. Korekta obydwu uszu kosztuje około 3-3,5 tysięcy złotych. Z kolei skorygowanie tylko jednego ucha to koszt rzędu 2,5 tysiąca złotych.
Problem odstających uszu dotyczy Ciebie? Przeczytaj artykuł https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku na stronie Kliniki Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej Derm-Estetyka i poznaj najważniejsze informacje dotyczące zabiegu. Na stronie znajdziesz również dane kontaktowe do najlepszych specjalistów z branży w Trójmieście, którzy zaproszą Cię na konsultację lekarską, wyjaśnią cały przebieg zabiegu, a następnie zadbają o najwyższy poziom Twojego bezpieczeństwa podczas jego trwania.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu korekty uszu
Najczęściej powodem zdecydowania się na taki zabieg jest duża ilość kompleksów i niska samoocena, spowodowana nadmiernym odstawaniem uszu od czaszki. Plastyka uszu może być wykonywana już od 6 roku życia. Wtedy wszystkie tkanki w uchu są już ukształtowane, a samo ucho jest plastyczne i szybko się goi. Zabieg ten może zostać również przeprowadzony u starszych pacjentów, a decyzja o nim powinna być świadoma i przemyślana.
Przebieg zabiegu korekty uszu
Czas trwania takiego zabiegu wynosi od godziny do półtorej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie wymaga hospitalizacji i jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. W przypadku dzieci, szczególnie ważne jest, aby posiadały zdolność do współpracy w trakcie zabiegu z chirurgiem.
Pierwszym krokiem podczas zabiegu jest wykonanie przez lekarza niewielkiego nacięcia za uchem i usunięcie zbędnej ilości skóry z tego miejsca. Następnie chirurg przystępuje do modelowania ucha. Nadaje w tym momencie odpowiedni kształt i położenie względem czaszki. Na sam koniec, zakładane są specjalne, niewielkie szwy w miejscu nacięcia. Pacjent musi je nosić wraz z opatrunkiem przez około 7-14 dni po zabiegu.
Zalecenia pozabiegowe
Należy przypomnieć, że korekta odstających uszu to mało inwazyjna procedura, jednak w trosce o zdrowie pacjenta oraz efekt końcowy, pacjent musi przestrzegać kilku zaleceń. Pierwsze 2 dni po zabiegu, pacjent musi nosić specjalny opatrunek wykonany z opaski elastycznej, która gwarantuje odpowiednie ułożenie uszu. Po upływie tych dwóch dni można zmienić opaskę na mniejszą i na dwa opatrunki. Przez następne 4 tygodnie, należy nosić specjalną opaskę uciskową. Zalecane jest unikanie ciężkiego i intensywnego wysiłku fizycznego. Pacjent nie powinien uprawiać sportów kontaktowych oraz pływania na basenie. W tym okresie odbywają się również kontrole w klinice z lekarzem.