× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Nasiona konopii: OG Kush: smak, historia, działanie

nasiona konopi

Odmiana ta powstała w północnej Kalifornii, po czym szybko zyskała dużą popularność na całym świecie, ze względu na charakterystyczny aromat i silne działanie na palacza. OG Kush to wyjątkowa odmiana, której nie można porównać z żadną inną odmianą konopi.

Nasiona konopii OG Kush: skąd się wzięła odmiana?

Pochodzenie tej odmiany nie jest znane. Niektórzy twierdzą, że nasiona OG Kush to połączenie ChemDawg, Lemon Thai i Pakistani Kush. Inni uważają, że roślina ta została wyhodowana z odmiany ChemDawg na początku lat 90-tych. Nieznane jest również pochodzenie nazwy tej odmiany. Niektórzy uważają, że OG oznacza Original Gangster, chociaż większość hodowców uważa, że OG oznacza Ocean Grown, ponieważ odmiana ta została po raz pierwszy wyhodowana w Kalifornii.

Ta odmiana konopi zyskała ogromną popularność na całym świecie. OG Kush jest popularny wśród gwiazd Hollywood, raperów i hodowców konopi, którzy używają marihuany do celów leczniczych. Jedną z najbardziej uderzających cech szczepu OG Kush jest jego wyjątkowy, silny aromat z nutami cytrusowymi. Smak OG Kush jest również bardzo mocny i przenikliwy. Dodatkowo posiada długotrwały posmak. OG Kush to bardzo silna odmiana konopi. Większość doświadczonych palaczy marihuany określa ją jako jedną ze swoich ulubionych odmian konopi wszech czasów. Odmiana ta ma silny wpływ fizyczny i psychiczny na palacza. Działanie tej odmiany jest podobne do działania Sativy, chociaż genetycznie w tej roślinie dominuje Indica. Działanie tej odmiany jest bardzo mocne i złożone, podobnie jak jej smak. OG Kush potrzebuje około 8 tygodni na kwitnienie i ma średnią wydajność 500 gramów na roślinę.

W okresie wegetacji OG Kush nie rośnie zbyt szybko, jednak w okresie kwitnienia ta odmiana może całkowicie wypełnić pomieszczenie do uprawy. Wysokość tej odmiany z reguły sięga 90-160 cm OG Kush ma duże, gęste pąki, które tworzą piękne grona pokryte dużą ilością żywicy. 

OG Kush: smak i działanie

OG Kush bardzo szybko podbił rynek, natychmiast zyskując wielu fanów. Dziś można kupić og Kush o oryginalnej jakości wszędzie, a wszystko to dzięki specyfice tej odmiany, która została przyjęta przez hodowców z całego świata. Nawet początkujący może uprawiać OG Kush fem, ale warto wspomnieć, że rośliny te mają pewną nastrojowość i wymagają szczególnej uwagi. Nasiona OG Kush zawierają genetykę tak elitarnych odmian konopi, jak Lemon Thai, Pakistani i ChemDog.

Spośród głównych cech wyróżniających og kush należy zauważyć, że zawartość THC tej odmiany kształtuje się na poziomie 20-23%. Roślina ma duże rozmiary przypominające indicę, wysokie plony, głębokie działanie uspokajające na organizm, silny drzewno-owocowy aromat i oleistą strukturę pąków. Odmiana konopi OG Kush rozwija się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z końcową wydajnością 0,5 kg / m2. Co więcej, zbiory tej odmiany są zazwyczaj bardzo bogate. Pąki są małe, ale bardzo gęste i tłuste. OG Kush fem ma delikatną strukturę, wydłużone łodygi i bardzo gęste, mocne pąki podstawy. Okres kwitnienia trwa od 50 do 59 dni.

Odmiana ta dobrze reaguje na metody zwiększania plonu SKRoH i CoG. Ten genotyp dobrze reaguje na przycinanie dolnych liści. W pomieszczeniu og kush rośnie do 150 cm, a na zewnątrz do 3 metrów, co czyni tę uprawę opłacalną komercyjnie.

Zapach OG Kush, zarówno podczas kwitnienia, jak i spożywania, jest bardzo niejednoznaczny. W dymie można znaleźć cytrynę, marakuję, pomarańczę, a nawet karmel. Jednoznaczne jest to, że aromat og kush jest bardzo ostry i mocny, uderza i zapada w pamięć na długo. Ten aromat dobrze komponuje się z uspokajającym działaniem palenia OG Kush. Ze względu na swój efekt, marihuana Og Kush zyskała popularność wśród  konopi. OG Kush to referencyjna indica o jasnym zapachu i bardzo długotrwałym efekcie kamienia.

Gatunek ten jest najbardziej szanowanym klasykiem amerykańskiej marihuany z południowej Kalifornii. Poziom THC na poziomie 24 procent amerykańskich jest jednym z najwyższych na świecie (24% europejskiego THC nie jest nawet zbliżone do 24% amerykańskiego). Od  OG Kush  możesz spodziewać się silnego efektu z intensywną euforią, po której nastąpi całkowite odprężenie całego ciała. 

OG Kush jest idealny do radzenia sobie z depresją, zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym i lękiem. OG Kush jest również stosowany w leczeniu choroby Alzheimera. Suchość w ustach i oczach to najczęstsze skutki uboczne, chociaż możliwe są również bóle głowy. Gatunek ten jest hybrydą i wchłonął wszystkie najsilniejsze przejawy swoich poprzedników.