× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja (mikropeeling) jest zabiegiem, który opiera się na mechanicznym złuszczaniu naskórka, przy użyciu mikrokryształków (glinu lub korunu). Czynność ma na celu nie tylko wygładzenie oraz oczyszczenie twarzy, ale również odmłodzenie i poprawienie kolorytu. Popularność zabiegu wynika z faktu, że jest on polecany do każdego rodzaju skóry w każdym wieku. Jakie są rodzaje mikrodermabrazji? Jak wygląda przebieg zabiegu?

Rodzaje mikrodermabrazji

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji, dobór odpowiedniej metody uzależniony jest od preferencji klientki i wywiadu, który poprzedza zabieg. Na jego podstawie kosmetolog dobiera najodpowiedniejszą metodę. Dowiedz się więcej o mikrodermabrazji na naturallook.pl.

1). Mikrodermabrazja diamentowa – uznawana jest za najbardziej delikatną wersję zabiegu, gdyż nie powoduje podrażnień. Osoba przeprowadzająca zabieg dopasowuje rozmiar głowicy do partii twarzy. Mniejsze przeznaczone są do okolic oczu i nosa, większe do twarzy i dekoltu. Mikropeeling znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku osób, które są podatne na alergie. 

2). Mikrodermabrazja korundowa – stanowi intensywniejszą wersję zabiegu. Kryształki glinu oczyszczają twarz, pozostawiając ją lekko zaczerwienioną. Zabieg redukuje liczbę wągrów, zaskórników oraz przebarwień. 

3). Mikrodermabrazja (oxybrazja) – Oxybrazja polecana jest osobom, które zmagają się z problemem trądziku i nadmiernym łojotokiem. Tlen zabija bakterie, natomiast roztwór soli fizjologicznej hamuje stany zapalne.

Przebieg mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja pozwala cieszyć się efektami przez długi okres czasu, a na następny dzień można wrócić do pracy. Osoba przeprowadzająca wywiad zaczyna od zebrania wywiadu i dostosowania rodzaju zabiegu do skóry. Następnie przechodzi do oczyszczenia twarzy z sebum, resztek makijażu i drobnych zabrudzeń. Kolejną czynnością jest dobranie odpowiedniej głowicy lub dyszy ściernej. Zużyte mikrokryształki i resztki naskórka odsysane są do pojemnika. Mikrodermabrazja wieńczona jest nałożeniem maski nawilżającej. 

Czy istnieją skutki uboczne zabiegu?

Mikrodermabrazja może wywoływać zaczerwienienia, które znikają po upływie kilku godzin. Dodatkowo, w niektórych przypadkach może wystąpić uczucie mrowienia, pieczenia lub swędzenia. Objawy te są jednak sporadyczne i zazwyczaj mijają na następny dzień. Należy jednak zdecydować się na wybór salonu, który profesjonalnie wykonuje zabieg, gdyż w przypadku wykonania mikrodermabrazji nieodpowiednim lub zanieczyszczonym sprzętem, może dojść do powstania rumienia lub innych poważniejszych dolegliwości.