× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Zabiegi laserowe dedykowane osobom po 30.

Salon kosmetyczny

Skóra po 30 roku życia bardzo często traci już swój młodzieńczy wygląd. W lustrze możemy zauważyć pierwsze zmarszczki, kurze łapki, skóra traci swą dotychczasową jędrność i przestaje nam wybaczać zarwane nocki, wypity alkohol czy niezdrowe jedzenie, jak jeszcze stosunkowo niedawno, gdy miałyśmy po 20 kilka lat. Jest to spowodowane tym, że po 30 roku życia spada poziom estrogenu w naszym organizmie, co powoduje szybsze starzenie się skóry, spadek zdolności regeneracyjnych,obniżenie odporności na czynniki zewnętrzne oraz spadek nawilżenia i utratę naturalnego blasku, dlatego często sama pielęgnacja, nawilżenie, sport i dobry sen nie wystarczają, aby na powrót nasza cera biła młodzieńczym blaskiem.

 Trzydziestka to idealny czas na rozpoczęcia kampanii antystarzeniowej 

Aby nasza skóra zachowała młody wygląd, była świetnie nawilżona i jędrna, powinniśmy dostarczyć skórze substancji, które wspomogą funkcjonowanie bariery naskórkowej. Taką pielęgnacje idealnie jest wzbogacić także o preparaty stymulujące skórę do odnowy.  

Jakie zabiegi są polecane dla osób przekraczających magiczne 30 urodziny? 

Zabieg laserem ClearLift to laser nieablacyjny, co oznacza, że działa tylko w głębokich warstwach skóry, czyli nie uszkodzi jej powierzchni, nie powoduje zaczerwienienia i łuszczenia. Laser działa na skórę pobudzająco, stymuluje do budowania kolagenu i elastyny.  Polecany jest na zmarszczki wokół oczu, kurze łapki, zmarszczki na czole czy nawet przebarwienia czy cienie pod oczami.  

Salon kosmetyczny
Chronione prawem autorskim

ClearLift można również połączyć z antyoksydacyjnym zabiegiem Mediderma z kwasem ferulowym i witaminą C, które pogłębiają efekt zabiegu laserowego w procesie antystarzeniowym skóry. 

Zabieg jest nieinwazyjny, trwa około 60 minut, aby zwiększyć efektywność zaleca się powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie w serii 4-6. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest to, że nie wymaga właściwie rekonwalescencji, skóra już na drugi dzień jest widocznie wygładzona. 

Długofalowe efekty zabiegu to poprawa jakości i kondycji skóry, spowolnienie procesu starzenia, poprawa jędrności i elastyczności skóry i spłycenie powstałych już zmarszczek. 

Salon kosmetyczny
Chronione prawem autorskim

Kolejnym zabiegiem laserowym, o którym warto wspomnieć jest zabieg laserem DYE VL

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod niwelowania przebarwień lub plam powstałych poprzez promieniowanie słoneczne, zmian naczyniowych oraz fotostarzenia się skóry. Zabieg polega na zastosowaniu wiązki światła na skórę objętą zmianami.  

Efekty zabiegu to przede wszystkim ujednolicenie kolorytu skóry, likwidacja przebarwień, a także wygładzenie, uelastycznienie i widoczne odmłodzenie skóry na twarzy, dekolcie czy nawet dłoniach. 

Polecamy go przy takich problemach jak: przebarwienia po ekspozycji skóry na słońce, plamy o podłożu hormonalnym, plamy po ciąży czy po skórę uszkodzoną wizytami w solarium. 

Zabieg ten również nie wymaga rekonwalescencji i już po pierwszej serii możemy zobaczyć efekty. 

Zabieg powtarzamy około 4-6 razy w zależności od kondycji skóry, co 2-3 tygodnie, aby uzyskać satysfakcjonujący nas efekt. 

Zabieg laserowy iPixel to idealna metoda na odświeżenie, ujędrnienie i zregenerowanie skóry twarzy połączona z natychmiastowymi wynikami. 

Salon kosmetyczny
Chronione prawem autorskim

Innowacyjna metoda działania laseru iPixel polega na zastąpieniu jednej wiązki światła zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości wnikania laseru w skórę, który działa na wiele obszarów i warstw skóry. Takie działanie poprawia ogólny wygląd skóry, zmniejsza widoczność porów, rozjaśnia, napina skórę, jednocześnie stymuluje nowe komórki do zastąpienia starych bez uszkodzenia zdrowej tkanki. Zabieg ten jest kompleksowy i podczas jednego zabiegu możemy uzyskać efekt peelingu, resurfacing’u, likwidację bruzd i blizn. 

Skóra po zabiegu jest odświeżona, napięta, odmłodzona a długotrwałym efektem tych zabiegów jest pobudzenie włókien kolagenu do produkcji w najgłębszych warstwach skóry, reguluje wydzielanie sebum, reguluje keratynizację. 

Aby osiągnąć spektakularne efekty, zabieg należy powtórzyć 4-6 razy, w odstępach 4-6 tygodni. 

Kolejny zabieg to zabieg laserowy Emerge, który działa na podstawie zjawiska fototermolizy frakcyjnej, co powoduje głębokie oczyszczenie i regeneracje skóry. Laser emituje mikrowiązki światła, które uszkadzają wybrane obszary skóry, a naturalny proces gojenia stymuluje produkcję zdrowych komórek, oraz produkcję kolagenu i elastyny. Skóra staje się młodsza, zdrowsza, bez bruzd i zmarszczek. 

Szczególnie polecany do likwidacji zmarszczek, kurzych łapek, rozszerzonych porów, blizn potrądzikowych, braku jędrności skóry i rozstępów. Pierwsze efekty widać już na drugi dzień, ale aby zmaksymalizować efekty polecamy wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. 

Jeśli zaczniemy działać w odpowiednim momencie, możemy nie tylko poprawić kondycję naszej skóry, ale też znacznie opóźnić proces starzenia naszej skóry, dlatego w zależności od potrzeb, oczekiwań i problemów skórnych, każda kobieta odnajdzie w salonie kosmetycznym J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie zabieg idealnie dobrany do potrzeb swojej skóry.