× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Na czym polega catering dietetyczny? Poznaj zasady diety pudełkowej

catering dietetyczny

Jeśli rozważasz zamówienie diety pudełkowej i jesteś ciekaw na czym dokładnie polega to rozwiązanie, to ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Dowiedz się, na czym polega catering dietetyczny i jakie zasady obowiązują na etapie składania zamówienia oraz w trakcie realizacji usługi.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to wygodne rozwiązanie, skierowane do wszystkich zapracowanych osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie schudnąć lub utrzymać szczupłą sylwetkę. Posiłki dostarczane są w specjalnych pudełkach. Na każdym z nich znajduje się stosowny opis, dzięki któremu będziesz mieć okazję dowiedzieć się, jakie danie znajduje się wewnątrz, z jakich składników zostało przyrządzone i jaka jest jego kaloryczność. Dietę możesz zamówić jedynie na kilka wybranych dni, a także na tydzień lub cały miesiąc z góry.

Zasady działania diety z dostawą do domu

Decydując się na skorzystanie z usługi fit cateringu otrzymasz zbilansowane posiłki na cały dzień. Dostawca dostarczy je pod wskazany przez Ciebie adres. Może być to zarówno miejsce Twojego zamieszkania lub miejsce pracy. Większość firm cateringowych umożliwia swoim klientom wybór przedziału czasowego lub nawet konkretnej godziny dostawy. Dzięki temu nie musisz się martwić, iż jedzenie nie dotrze do Ciebie np. przed wyjściem do pracy. Dieta dostarczana jest zwykle w systemie dziennym, od poniedziałku do piątku. Jeśli chcesz zamówić dietę również na sobotę i niedzielę, posiłki otrzymasz w piątek na dwa kolejne dni. Niektóre firmy oferują możliwość skorzystania z dowozu również w weekendy, ale najczęściej usługa ta jest dodatkowo płatna.

Dieta pudełkowa – ilość posiłków

Catering dietetyczny najczęściej realizowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy zakłada dostawę trzech posiłków – śniadania, obiadu i kolacji. Drugi wariant zakłada zaś dostawę pięciu posiłków – śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji https://bedietcatering.pl/regularne-posilki/. Od Ciebie zależy, na którą wersję się zdecydujesz. W przypadku pierwszego rozwiązania musisz jedynie zadbać o dobór odpowiednich przekąsek, aby ich kaloryczność nie przekroczyła zakładanej wysokości. Posiłki składające się na dietę należy spożywać w regularnych odstępach, np. trzygodzinnych.

Dieta pudełkowa – kaloryczność

Wybierając dietę pudełkową musisz określić jej kaloryczność. Firmy cateringowe najczęściej oferują wybór tego parametru od 1200 do nawet 4000 kalorii. Wartość tę należy określić na podstawie aktualnej wagi, wzrostu, wieku i podejmowanych aktywności fizycznych. Niemniej istotna jest również kwestia celu. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, na początkowym etapie korzystania z usługi kaloryczność powinna być nieco niższa. Dopiero później ustala się docelową liczbę kalorii, która powinna być dostarczana każdego dnia w celu utrzymania wagi. W kwestii ustalania kaloryczności diety warto skonsultować się z dietetykiem. Wiele firm oferuje taką możliwość w ramach świadczonej usługi, ale możesz też skorzystać z pomocy specjalisty we własnym zakresie.