× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Na co zwrócić uwagę podczas codziennego makijażu

makijaż

Makijaż codzienny dla każdej z nas jest czymś zupełnie innym. Dla jednych jest on codziennie odbywającym się rytuałem, któremu poświęca się więcej czasu  i czerpie satysfakcję z każdego etapu. Dla innych ten element dnia jest tylko krótką chwilą na zatuszowanie niedoskonałości, które traktuje się, jako rutynę. Część z nas stawia na intensywne kolory, a część na delikatne beże i róże. Pomimo tak wielu różnic, warto pamiętać o kilku istotnych elementach, dzięki, którym codzienny makijaż będzie o wiele efektowniejszy.

Na początek pielęgnacja

Pielęgnacja jest podstawowym elementem każdego makijażu. Zanim przystąpimy do wykonywania podstawowego makijażu warto pamiętać, że największy efekt WOW daje właśnie pielęgnacja. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków można sprawić, że skóra będzie wyglądała na wypoczętą i rozświetloną a dodatkowo zostanie przygotowana na całodzienny makijaż. Oferta na produkty do makijażu dostępna jest pod adresem https://www.perfumesco.pl/makijaz.

Oczyszczanie i nawilżanie

Warto pamiętać, aby pierwszym krokiem było oczyszczenie twarzy. Do tego procesu najlepiej użyć naturalnych toników czy pianek myjących takich jak na przykład Vianek- rewitalizujący tonik do twarzy czy Sylveco -Tymiankowy żel do twarzy. Po oczyszczeniu warto zastosować lekki krem na dzień, który da ochronę i nawilżenie naszej skórze a jednoczenie będzie doskonałą bazą pod nasz makijaż. Do tego sprawdzą się dedykowane kosmetyki takie jak L’Oreal Revitalift Laser X3 – krem do twarzy na dzień czy Sylveco – lekki krem brzozowy. Po tak wykonanym oczyszczaniu i nawilżaniu można śmiało przejść do etapu wykonywania podstawowego makijażu dziennego. Uwierz, że jeśli będziesz trzymać się tych dwóch drobnych zasad Twoja skóra z pewnością odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Makijaż czas zacząć

Od makijażu codziennego wymaga się bardzo dużo. Jest to ten rodzaj makeup’u, w którym zwracamy uwagę na to, aby nasza skóra wyglądała lekko i promiennie. Istotne jest, aby taki makijaż był także trwały, ponieważ zamierzamy spędzić w nim cały dzień. Wydawałoby się, że trudno spełnić wszystkie te oczekiwania jednocześnie. Nic bardziej mylnego.

Jaki kosmetyk wybrać?

Istotny w tym momencie jest dobór kosmetyków do rodzaju cery. Dla skóry tłustej warto wypróbować podkłady zastygające np. Artdeco Nude Foundation – podkład w płynie oraz zaopatrzyć się w dodatkowy puder matujący lub bibułki matujące. Dla osób ze skóra suchą lub wrażliwą dobrym rozwiązaniem mogą okazać się lekkie podkłady rozświetlające np. Rimmel Lasting Radiance podkład rozświetlający (można go nabyć w sklepie https://www.perfumesco.pl/). Po dobraniu odpowiedniego podkładu czas na dodanie świeżości poprzez konturowanie. Prawidłowo dobrane odcienie kosmetyków do konturowania mogą zdziałać cuda, dlatego warto zwrócić uwagę, aby ich odcienie nie były zbyt krzykliwe lub za ciemne.