× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Magnetyczne kosmetyki – sposób na porządek w kosmetyczce

magnetyczne kosmetyki

Każda kobieta wie, że nawet najtrwalszy makijaż może wymagać poprawek w ciągu dnia. Zestawy makijażowe są również niezbędnikiem podróży.
Jak połączyć to z duchem minimalizmu i chęcią zakupu tylko jednej palety? Pomocne mogą okazać się magnetyczne palety.

1. Magnetyczne palety – dlaczego warto?
2. Trendy kosmetyczne na wiosnę 2021

Magnetyczne palety – dlaczego warto?
Niemal każda fanka makijażu potwierdzi, że zachowanie minimalizmu w kosmetycznych zbiorach nie jest łatwe. Sklep z kosmetykami to dla wielu kobiet miejsce, z którego trudno wyjść z pustymi rękami. Dodatkowo do kupowania nowych makijażowych hitów zachęcają kosmetyczne trendy. To natomiast może powodować mały nieporządek w urodowych kuferkach, a gromadzące się środki do makijażu mogą zacząć przeszkadzać nawet największym fanką nowinek kosmetycznych.

Wyczarowanie pięknego makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego, wymaga natomiast zastosowania różnorodnych środków. Co zatem zrobić, aby zachować ich optymalną ilość, a w dodatku zadbać o ich zorganizowaną formę? Najlepiej zdecydować się na modułowy system magnetyczny.

Magnetyczne kosmetyki umożliwiają skompletowanie wszystkich niezbędnych makijażowych kosmetyków i akcesoriów w jednym miejscu. Modułowe palety dostępne są w sześciu formatach i zawierają zarówno cienie do powiek, jak i preparaty do malowania brwi, ust czy też linii rzęs.

Jeden zestaw pozwala na skomponowanie niemal kompletnego pakietu do makijażu twarzy – może zawierać pomadki, korektory, cienie, rozświetlacze, bronzery, róże, linery do brwi i rzęs, a także niezbędne akcesoria do nakładania kosmetyków – gąbki, puszki i pędzelki. Całość zamknięta jest transparentnym wieczkiem, który ułatwia kontrole ilości preparatów i zapewnia wygodny dostęp do wszystkich kosmetyków.

W przypadku wykończenia jednego z kosmetyków wystarczy dokupić brakujący element i dołączyć do palety. Dzięki temu nierównomierne kończenie kosmetyków nie stanowi problemu.

Magnetyczne kosmetyki oznaczają również koniec z dużymi i nieporęcznymi paletami i koniecznością kupowania dwóch zestawów kosmetyków — przenośnego oraz domowego. W przypadku modułowego systemu wystarczy odczepić niepotrzebne poza domem kosmetyki, aby cieszyć się niezbędnym, podręcznym zestawem, bez konieczności wydawania większej ilości środków.

Palety wykonane z trwałego materiału, odpornego na przenoszenie, dzięki czemu zestawy magnetyczne można zabierać zarówno w podróż, jak i nosić na co dzień.

Trendy kosmetyczne na wiosnę 2021

Magnetyczna paleta jest również sprzymierzeńcem kobiet, które podążają za trendami i chcą uzupełnić swoją kolekcję o najnowsze hity. Modułowy system umożliwia dokupowanie najmodniejszych kolorów i dołączanie ich do posiadanego zestawu.
Najnowsze makijażowe trendy na wiosnę 2021 nawiązują do stylu lat 60. W cenie będą zwłaszcza graficzne makijaże oka oraz nieskazitelna cera. Z tego powodu warto wzbogacić swoją kosmetyczkę o rozświetlacze oraz puder z drobinkami złota.
Dodatkowo niezbędne będą kosmetyki do makijażu oka. Efekt retro otrzymać możemy, decydując się na wyraźną kreskę na górnej powiece. Zdecydować można się również na mocniejszy smoky eyes. W tym sezonie warto eksperymentować z kolorami, dodając do klasycznej kolorystki na przykład odrobinę fioletowego cienia. To jednak jeszcze nie wszystko. Mimo że główny akcent w makijażu kładziony będzie na oczy, nie warto rezygnować całkowicie z makijażu ust. Modne będą pomadki w stonowanych, zgaszonych kolorach, takich jak brązy i bezę, które doskonale dopełnią resztę makijażu.