× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Laser frakcyjny – wykorzystanie technologii w zabiegach kosmetycznych

laser frakcyjny

Laser frakcyjny jest innowacyjnym urządzeniem, które pozwala uzyskać poprawę jakości, efekt przebudowy i odmłodzenia skóry. Wykorzystywane są substancje aktywne i laseroterapia, jaka daje skuteczne efekty. Czym cechuje się zabieg? Jakie zalety ma skorzystanie z takiego rozwiązania?

Nowoczesna technologia

Laser frakcyjny na Śląsku bazuje na nowoczesnej technologii, która pozwala dokładnie przeprowadzić mikroporację skóry za pomocą stymulacji do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastyny. Okazuje się, że w trakcie zabiegu uszkadzane jest do 15% tkanki, przy czym wykorzystuje się jej naturalne zdolności do regeneracji. Specjaliści dbają o komfort pacjenta, umożliwiając skuteczne wchłanianie substancji aktywnych, jakie są podawane w głębokich warstwach skóry. Na uznanie zasługuje znacznie wyższa wchłanialność niż podczas stosowania metody transdermalnej.

Kiedy zauważymy efekty?

Zastosowanie innowacyjnej technologii i lasera pozwala osiągać bardzo dobre efekty terapeutyczne i szybki okres rekonwalescencji. Obejmuje od od 2 do 5 dni, co zależy od danych parametrów. Warto podkreślić, że pierwsze efekty są widoczne już po tygodniu, jednak sam proces przebudowy skóry trwa około miesiąca. Efekt zatem narasta wraz z upływem czasu po zabiegu. Pozytywne zmiany pacjent obserwować będzie nawet do 3 miesięcy po wykonaniu zabiegu. Zazwyczaj nie jest konieczne stosowanie znieczulenia miejscowego, gdyż użycie lasera nie jest bolesne.

Cechy lasera frakcyjnego

Wykorzystany laser zapewnia najwyższy profil bezpieczeństwa. Głowica posiada specjalne sensory optoelektroniczne, jakie wykrywają kontakt ze skórą i dają bezpieczeństwo podczas zabiegu. System ewakuacji zanieczyszczeń i jednorazowy insert wpływają na zachowanie doskonałych standardów terapii, całkowicie niwelując ryzyko zakażenia wirusami.

Niezwykle ważne jest to, że parametry i moc zabiegu są dobierane indywidualnie w zależności od:

  • potrzeb pacjenta,
  • pory roku,
  • zaawansowania problemu.

Odpowiednie ustawienie lasera pozwala na przeprowadzenie terapii także w okresie letnim. Laser frakcyjny daje możliwości wykonanie lekkiego i nieinwazyjnego zabiegu, który ma za zadanie poprawić kondycję skóry i przeprowadzić głęboki resurfacing w przypadku dojrzałej skóry. Nie bez powodu takie rozwiązanie cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Nowoczesne technologie i zachowanie bezpieczeństwa to jedne z wielu zalet, jakie przemawiają na korzyść zabiegu. Efekty są szybko widoczne, a skóra z pewnością będzie się ładnie i młodo prezentować.