× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Koszt popularnych zabiegów stomatologicznych

stomatolog

Współczesna stomatologia stoi na bardzo wysokim poziomie i gwarantuje pacjentom nowoczesne formy leczenia, które przynoszą doskonałe efekty. Każdy kto będzie chciał skorzystać z zabiegów stomatologicznych może liczyć na świetne podejście medyków i nowoczesne metody leczenia. Jednocześnie to co bardzo często się pojawia to pytanie o to jakie będą koszty zabiegów, z których będziemy mogli skorzystać. Wiele zależy oczywiście od zakresu medycznej konsultacji, metod leczenia, wykorzystywanych materiałów. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zabiegi stomatologiczne nie należą do tanich i za te wykonywane w profesjonalny sposób trzeba będzie sporo zapłacić.

Konsultacje i wypełnienia – jakie będą koszty?

W przypadku konsultacji stomatologicznych, ortodontycznych czy protetycznych należy liczyć się z kosztami na poziomie około 150-200 złotych. W ramach takiej wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad i ocenia stan uzębienia oraz podaje informacje o możliwych metodach leczenia. Jeśli w grę wchodzić będą zwykłe wypełnienia po ubytkach związanych z wystąpieniem próchnicy to w tym przypadku trzeba będzie się liczyć z wydatkiem około 200 złotych za wypełnienie. Jeśli w grę wchodzić będzie leczenie kanałowe to tutaj koszt na poziomie około 300 złotych za kanał, ewentualnie wyższy przy wykorzystywaniu leczenia mikroskopowego, które może sięgać nawet około 400-500 złotych za kanał.

Koszty wprawienia implantów

Wydaje się, że leczenie z wykorzystaniem implantów to taka forma, która generuje właściwie największe koszty jakie będzie trzeba ponieść. Wprawienie implanta, który będzie zastępował jednego zęba to koszt od 3 tysięcy złotych. Wykonanie następnie na nim korony to dodatkowy wydatek na poziomie około 2 tysięcy złotych.

Leczenie protetyczne – jakie koszty protezy?

W przypadku wykonywania leczenia protetycznego koszty będą uzależnione od tego jaki rodzaj protezy będzie wykorzystywany. W przypadku zastosowania protezy akrylowej będzie trzeba liczyć się z kosztami na poziomie około 1250 złotych. W przypadku wykorzystywania protezy szkieletowej te koszty będą nawet o 500 złotych wyższe.

Korony, mosty, licówki – jakie koszty

W przypadku zastosowania wykończeń w postaci koron, mostów czy licówek będzie trzeba liczyć się z kosztami uzależnionymi od materiału. I tak korona porcelanowa to koszt około 750 złotych, pełnoceramiczna to już wydatek na poziomie 1350 złotych. Most porcelanowy to około 2200 złotych, a pełnoceramiczny to wydatek na poziomie 4 tysięcy złotych. W przypadku licówki koszt będzie na poziomie 750 złotych za kompozytową, zaś powyżej 1300 złotych za porcelanową. Więcej informacji na temat cen zabiegów: https://www.neodentica.pl/cennik/.