× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Kiedy warto rozważyć przeszczep zarostu?

zarost

Piękny i bujny zarost z pewnością jest ozdobą każdego mężczyzny. Nie da się ukryć, że panowie świetnie zdają sobie z tego sprawę i starannie swoje brody pielęgnują. Niemniej jednak często już samo zapuszczenie brody staje się dość problematyczne. Okazuje się, że panowie mogą borykać się z wieloma problemami skóry, a także z wieloma zaburzeniami hormonalnymi, które niestety nie pozwolą na to, by broda rzeczywiście była niezwykle bujna oraz gęsta. Co więcej dość powszechnym problemem jest to, że w brodzie pojawiają się całkowicie “łyse” miejsca, a co za tym idzie cały zarost nie prezentuje się zbyt estetycznie. Wobec tego kiedy warto rozważyć przeszczep zarostu?

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep zarostu?

Piękna i gęsta broda to w dzisiejszych czasach atrybut każdego mężczyzny. Nie da się ukryć, że panowie bardzo chętnie zapuszczają brody, a także poświęcają wystarczająco dużo czasu na ich pielęgnacje. Kupowanie profesjonalnych kosmetyków do brody czy wykonywanie profesjonalnego strzyżenia, stało się w obecnej rzeczywistości już standardem. Niemniej jednak zdarzają się pewne, przykre sytuacje, w których panowie niestety nie mogą się cieszyć bujnym owłosieniem na twarzy. Często bowiem zmagać się mogą z chorobą jaką jest łysienie plackowate lub także z zaburzeniami hormonalnymi. Wówczas w okolicy brody mogą pojawiać się łyse miejsca lub włosy nie będą chciały rosnąć. Jest to więc idealny moment do tego, by rozważyć przeszczep zarostu. Taki zabieg pomoże wyhodować brodę, o jakiej marzył każdy z panów.

Zabieg przeszczepu zarostu- czy jest bolesny?

Zabieg przeszczepu zarostu niestety, ale zaliczany jest do zabiegów inwazyjnych. Jego przeprowadzenie wymaga znieczulenia miejscowego. Sam proces zabiegu nie jest bolesny, gdyż pacjent w momencie znieczulenia nie czuje absolutnie nic. Niemniej jednak lekki ból i dyskomfort może pojawić się w momencie gojenia i w momencie, kiedy organizm będzie musiał zaakceptować przeszczep. Niemniej jednak stosowanie się do zaleceń specjalisty znacznie redukuje ewentualny ból, a także ryzyko tego, że organizm odrzuci przeszczep.

Czy warto przeszczepić zarost?

Na pytanie: czy warto przeszczepić zarost?, każdy z panów musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Nie da się ukryć, że w momencie kiedy pojawiają się w brodzie nieestetyczne prześwity lub zupełne braki, to z pewnością taki zabieg będzie niezbędny. Dzięki niemu panowie pozbędą się kompleksów, a jednocześnie będą mogli cieszyć się od dawna wymarzonym zarostem, który przyciągnie spojrzenia kobiet.