× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki krem do cery suchej?

krem do cery suchej

Na rynku można zakupić dobrej jakości kremy do cery suchej. Dzięki nim można zadbać o stan skóry twarzy. Jest to priorytet dla wielu osób. Warto wiedzieć, jaki krem do cery suchej jest słusznym wyborem.

Bardzo sucha skóra na twarzy jest matowa, napięta, a także ściągnięta. W niektórych przypadkach swędzi bądź piecze i ulega wszelakim podrażnieniom. Nierzadko wynika to zarówno ze złej pielęgnacji, jak i z wrodzonych skłonności. Dlatego sporo osób zastanawia się, jaki krem do suchej twarzy najlepiej zakupić. W drogeriach znajdują się produkty kosmetyczne pochodzące od renomowanych producentów. Kupno ich z pewnością będzie dobrym wyborem. Należy wiedzieć o tym, że bardzo sucha skóra twarzy to przypadłość, która może zarówno być wrodzona, jak i wynikać z błędów w codziennej pielęgnacji. Objawia się przede wszystkim zbyt małą ilością łoju oraz niskim poziomem lipidów w naskórku, co w efekcie prowadzi niestety do ucieczki wody. Oprócz tego skóra szybciej się starzeje i pojawiają się na niej niechciane zmarszczki.

Z tego powodu wiele osób poszukuje dobrego kremu przeznaczonego do suchej skóry twarzy. Przyczyn takiego stanu jest dość sporo. Pierwsza z nich to zdecydowanie wrodzone skłonności do przesuszania się naskórka. Stan ten jednakże często wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie zbyt agresywnych środków myjących zdecydowanie jest odradzane przez dermatologów. Ponadto warto stosować krem nawilżający. Co więcej, częste przebywanie na słońcu bądź w klimatyzowanych czy ogrzewanych pomieszczeniach prowadzi do przesuszenia się skóry. Innym powodem tego stanu jest picie zbyt małych ilości wody. Okazuje się, że ekstremalna sucha, swędząca oraz podrażniona skóra może też być spowodowana przez jakąś chorobę.

Mowa tutaj na przykład o tarczycy, łuszczycy bądź o AZS. W przypadku, gdy podejrzewana jest u siebie jakaś poważniejsza dolegliwość zdrowotna, trzeba koniecznie skonsultować się z dermatologiem bądź z lekarzem rodzinnym. Dużo ludzi nie wie jednak, jak rozpoznać to, że ma się do czynienia z bardzo suchą skórą twarzy. W przypadku, gdy cera jest szara oraz pozbawiona blasku, a po umyciu twarzy piecze i ciągnie, prawdopodobnie mowa właśnie o takim problemie. Trzeba przede wszystkim kupić dobrej jakości krem do suchej skóry twarzy. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze specjalistycznych dermokosmetyków, które skierowane są do ludzi z problemem nadmiernego przesuszenia cery. Można je zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w atrakcyjnych cenach. Dobry krem do cery suchej powinien w swoim składzie zawierać m.in. kwas hialuronowy, mocznik, aloes, a także glicerynę. Następną bardzo ważną grupą są składniki natłuszczające tworzące na skórze warstwę okluzyjną. Chronią one ją przed ucieczką wody oraz wszelakimi podrażnieniami. Mowa tutaj na przykład o produktach naturalnych, jak masła oraz oleje. Krem do cery suchej najlepiej zakupić w sprawdzonej aptece.