× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak wybrać odpowiedni płaszcz dla mężczyzn?

męski płaszcz

Płaszcze męskie można nosić zarówno jesienią, jak i zimą. Będą jednak pasować także do zmiennych nastrojów wiosny. Jak wybrać idealny płaszcz wiosenny dla mężczyzn? Weź pod uwagę sylwetkę płaszcza oraz materiał, z którego został wykonany. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni płaszcz na wiosnę. Jak wybrać odpowiedni płaszcz dla mężczyzn? Jakie są kluczowe cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego wiosennego płaszcza dla mężczyzn? Zanim dokonasz zakupu, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Co to za czynniki? Dowiedz się więcej na ten temat poniżej.

Idealną długością dla płaszcza męskiego

Na wiosnę najlepiej sprawdzi się krótsza wersja płaszcza męskiego. Ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego modelu zwrócić uwagę na to, aby płaszcz nie sięgał poza kolana i pośladki. Długość płaszcza powinna być uzależniona od wzrostu. Wysocy mężczyźni mogą wybierać spośród niemal wszystkich modeli płaszczy. Mężczyźni o niższym wzroście powinni unikać długich płaszczy, gdyż optycznie zabiorą im kilka centymetrów.

Wolisz wersję jedno- czy dwurzędową płaszcza?

Ważne jest, aby przy wyborze odpowiedniego płaszcza męskiego wziąć pod uwagę swój typ sylwetki. Płaszcze wiosenne dla mężczyzn z nadwagą powinny być jednorzędowe. Wyszczuplają one sylwetkę. Modele dwurzędowe dodają kilogramów, dlatego są idealne dla szczupłych mężczyzn, którzy chcą, aby ich postawa wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Warto również zauważyć, że płaszcze jednorzędowe mogą być bardziej formalne niż dwurzędowe.

Odpowiedni kolor płaszcza

Najlepszymi kolorami dla męskiego płaszcza są czernie, brązy i szarości. Czarny jest najbardziej elegancki i pasuje do wszystkiego. Brązy i szarości są mniej uniwersalne, ale nadal można stworzyć z nimi modne stylizacje. A co z innymi kolorami? Można wyróżnić się z tłumu jaskrawymi kolorami, takimi jak żółty, czerwony, zielony i inne. Ale tylko wtedy, gdy osoba sięgająca po płaszcz w takim odcieniu ma przemyślany pomysł na stylizację. Zestaw będzie wyglądał nieprofesjonalnie i kiczowato.

Stawiaj wyłącznie na naturalne materiały

Najlepiej od razu odrzucić modele wykonane z syntetycznych, sztucznych materiałów. Takie egzemplarze są nie tylko mniej atrakcyjne niż naturalne alternatywy, ale również nie przepuszczają powietrza, przez co skóra szybciej się poci i może powodować podrażnienia. Wełna to najlepszy materiał na wiosenny płaszcz dla mężczyzn. Wełniane płaszcze są ciepłe i stylowe, można je nosić zarówno przy mroźnej, jak i słonecznej pogodzie.

Jak dobrać odpowiedni krój płaszcza męskiego

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swój typ sylwetki i ilość ubrań, które będziesz nosić pod płaszczem. Wiosna będzie miała mniej warstw niż zima. Mężczyźni o dużej budowie ciała i dobrze zarysowanych mięśniach powinni unikać modeli, które są zbyt ciasno dopasowane do ich ciała. Mogą one sprawiać wrażenie zniekształconych. Dla mężczyzn z większym brzuchem, luźniejsze modele mogą być najlepszym rozwiązaniem. Dla szczuplejszych mężczyzn lepszym rozwiązaniem mogą być bardziej obcisłe płaszcze.