× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak stosować tonik do twarzy?

tonik oczyszczający

Coraz więcej kobiet i mężczyzn, a także dojrzewająca młodzież włącza do codziennej pielęgnacji toniki do twarzy. Toniki do twarzy to produkty kosmetyczne stosowane do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń, na które jest narażona każdego dnia. Pomagają również usunąć resztki makijażu, kurz i oczyszczają z nagromadzonych na skórze bakterii. Jeżeli masz skórę mieszaną lub tłustą toniki do twarzy pomogą pozbyć się nadmiaru sebum i zapobiec stanom zapalnym skóry czy pogorszeniu trądziku. Oprócz działania oczyszczającego nawilżają skórę, pozostawiając uczucie świeżości i miękkości. Jak wybrać najlepszy tonik dla swojej cery? I jak stosować tonik do twarzy, aby optymalnie wykorzystać jego właściwości? Dowiedz się z dalszej części artykułu.

Jak wybrać najlepszy tonik do twarzy?

Przede wszystkim produkty kosmetyczne, które używasz do codziennej pielęgnacji, muszą być odpowiednie dla Twojego typu skóry. Jeśli masz cerę dojrzałą, warto poszukać toniku do twarzy ze składnikami o właściwościach przeciwzmarszczkowych, które pomogą Twojej skórze wyglądać na gładszą i bardziej wypoczętą. Jeżeli natomiast masz wrażliwą lub suchą skórę, powinieneś szukać łagodnego toniku o właściwościach łagodzących lub nawilżających, a także unikać toników z zawartością alkoholu w składzie. Są także specjalne toniki dla młodzieży, dedykowane dojrzewającej skórze, które działają antybakteryjnie i regenerująco. Skóra ze skłonnością do trądziku powinna zdecydować się na tonik, zawierający kwas salicylowy o działaniu złuszczającym, pomagając usunąć martwy naskórek oraz ułatwiając w ten sposób oczyszczanie zatkanych porów. Warto zwrócić uwagę, aby kosmetyk w swojej specyfikacji miał zaznaczone, że nie zatyka porów, czyli nie posiada w swoim składzie składników mogących zatykać pory, pogarszając stan skóry tłustej.

W przypadku cery normalnej lub mieszanej możesz wybrać tonik według własnych oczekiwań i rezultatów, które chciałbyś osiągnąć.

Jak używać toniku?

Pamiętaj, aby aplikować tonik zawsze na oczyszczoną skórę twarzy. Toniki należy stosować dwa razy dziennie, rano tuż po umyciu twarzy (przed nałożeniem zwykłego kremu lub serum) oraz wieczorem po zmyciu makijażu.
Wystarczy nałożyć kilka kropel toniku na płatek kosmetyczny i delikatnie, okrężnymi ruchami rozprowadzić produkt na powierzchni twarzy i szyi. Delikatny masaż kosmetykiem wspomoże krążenie krwi i ułatwi wchłanianie produktu. Są zwolennicy, którzy nakładają toniki do twarzy rękoma, co jest również poprawne, pamiętaj jednak aby pozwolić wchłonąć się kosmetykowi naturalnie. Nie wycieraj jego nadmiaru wacikiem.