× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak działa lek z biotyną?

biotyna

Wypadanie włosów i łamliwość paznokci to problemy, które dotykają coraz większą grupę kobiet. Ich przyczyną jest często niedobór biotyny, witaminy z grupy B, nazywanej również witaminą H lub witaminą piękności, a rozwiązaniem skuteczny suplement lub lek z biotyną.

  1. Co powoduje niedobór biotyny w ludzkim organizmie?
  2. Dlaczego warto stosować lek z biotyną?

Problem z wypadaniem włosów nie powstaje nagle, ale jest efektem utrzymywanej przez długi czas diety ubogiej w witaminy. Suplementy diety i leki mają uzupełniać niedobory biotyny, a tym samym dostarczać do organizmu związek, który stymuluje procesy powstawania keratyny, a tym samym wpływa na wzmocnienie włosów i paznokci oraz poprawę stanu skóry.

Co powoduje niedobór biotyny w ludzkim organizmie?

Zmniejszenie stężenia biotyny w organizmie objawia się licznymi problemami natury zdrowotnej. Najwyraźniej widać to po stanie skóry – staje się ona poszarzała i niedostatecznie nawilżona, pojawiają się na niej przebarwienia, suche skórki oraz zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust. Gdy występuje niedobór biotyny, pogorszeniu ulega również stan przydatków skóry – brak witaminy B7 wpływa na zaburzenia wzrostu paznokci oraz kondycję włosów, które stają się suche, łamliwe, a w konsekwencji nadmiernie wypadają. Z niedoborami biotyny związane są również problemy metaboliczne oraz te dotyczące prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, immunologicznego i hormonalnego.

Dlaczego warto stosować lek z biotyną?

Przyczyną nadmiernego wypadania włosów nie musi być niedobór biotyny, ale zdarza się to tak często, że lek z biotyną jest pierwszym specyfikiem, po który sięgają panie cierpiące z powodu wzmożonej utraty włosów. Biotyna wspomaga proces powstawania keratyny, która wpływa na strukturę paznokci i macierzy włosa, oraz odbudowę komórek naskórka. W ten sposób odżywia włosy i paznokcie, a te stają się mocniejsze i nie ulegają tak łatwo uszkodzeniom. Stosowanie produktu leczniczego z biotyną pomaga wyleczyć zaburzenia wzrostu włosów oraz sprawia, że paznokcie nie łamią się i nie rozdwajają.

Aby osiągnąć oczekiwane efekty, lek należy stosować regularnie przez kilka miesięcy. Zalecana dawka to od 5 do 10 mg na dobę, a więc wystarczy jedna tabletka. Co do zasady, przyjmowanie biotyny uważa się za bezpieczne, jednak kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się wcześniej z lekarzem. Dla kobiet karmiących piersią i ciężarnych może być konieczne indywidualne dopasowanie dawki, która będzie nieszkodliwa dla zdrowia dziecka.