× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak dobierać ubrania, dodatki do urody?

ubrania

Dobór ubrania czy dodatków z pewnością zależny będzie między innymi od okazji, czy tego, jaki ma się styl. Żeby jednak dobrze wyglądać, warto zwrócić uwagę także na to, jaką posiada się urodę, ponieważ niektóre elementy mogą mniej lub bardziej pasować. Jak to zrobić?

Jak dopasować ubranie do figury?

Pierwsze, na co powinno się zwrócić uwagę to fakt, jaką posiada się figurę. Do dyspozycji mamy takie kształty jak, chociażby klepsydra, jabłko, trójkąt czy prostokąt. Każde z nich charakteryzuje się innymi cechami wyglądu – szerokością bioder, ramion, wielkością biustu, czy talią. Dobór odpowiednio dopasowanego stroju ma więc duże znaczenie, ponieważ poszczególne fasony, kolory i wzory będą lepiej prezentować się na konkretnej figurze. W sieci nie brakuje poradników, które wprost podpowiadają, jaki typ ubrania komu pasuje.

Jak dobrać okulary do twarzy?

Kolejnym elementem często widocznym już na pierwszy rzut oka są także okulary. Niezależnie od tego, czy mają charakter korekcyjny, czy tylko ozdobny, bardzo mocno wpływają na wygląd twarzy i to, w jaki sposób jest ona odbierana. Ich właściwy dobór jest więc podstawą i należy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. To, jak dopasować okulary do kształtu twarzy sprawdza E-szafa, biorąc pod uwagę najczęściej spotykane typy. Wybranie odpowiednich oprawek wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje, a ma duże znaczenie jeżeli chodzi o odbiór całokształtu. Nie każdemu będą pasowały takie same okulary.

Jak dobrać kolor ubrań do urody?

Zostało już wspomniane, że ubranie powinno się dobierać względem posiadanej sylwetki, co ma wpływ, chociażby na dobór fasonu, wzoru czy koloru. Ten ostatni aspekt ma też duże znaczenie z innego powodu. Oprócz figury istotna będzie także karnacja skóry, kolor włosów czy nawet w mniejszym stopniu oczu. Są pewne barwy, które pasują nam bardziej niż inne. Tutaj jednak konieczne będzie ustalenie, jakim typem urody się dysponuje, a są ich cztery główne rodzaje, czyli wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich posiada inną paletę barw i jest w stanie określić, które z nich najlepiej się sprawdzają w danym przypadku.

Jak dobrać biżuterię do typu urody?

Jeszcze jednym ważnym dodatkiem każdego stroju jest biżuteria. Ona także spełnia istotną rolę uzupełniającą nasz wizerunek, dlatego jej dobór musi być dobrze przemyślany. Liczyć się będzie nie tylko okazja, ale i typ urody, jaki się posiada. Jednym paniom będą pasowały złote dodatki, innym srebrne, jeszcze innym takie z dużą ilością kamieni. Wielkość czy ilość także ma znaczenie. Najważniejsze będzie określenie czy ma się ciepły, czy chłodny typ urody. W pierwszym przypadku najlepiej pasuje złoto, w drugim – srebro. Dodatkowo osobom o ciemniejszej karnacji odpowiadają także dodatki wykonane z bursztynu, klasyczne korale, ametysty i cytryny. Panie o zimnej urodzie z powodzeniem mogą sięgnąć z kolei po cyrkony, agaty, rubiny, diamenty czy szafiry.

Najważniejsze w doborze stroju i dodatków będzie jednak nie tylko nasza uroda, ale i to, by czuć się w danym zestawie dobrze i komfortowo. W sieci nie brakuje porad tego typu, nie trzeba więc być specjalistą z zakresu mody, by móc odpowiednio dopasować ubranie, okulary czy biżuterię.