× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak dbać o skórę twarzy?

skóra twarzy

To na co zwraca się największą uwagę gdy widzi się drugą osobę, to jej twarz. Abstrahując się od kształtu czy rysów, najistotniejszą rolę w ocenie odgrywa skóra i to, czy jest zadbana. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa, o czym warto pamiętać?

Jakie są najlepsze nawyki zdrowej i zadbanej skóry twarzy?

Z czym kojarzy nam się zadbana skóra twarzy? Zapewne chcąc wymienić najważniejsze jej cechy, na pierwszym miejscu znajdzie się gładkość i czystość. Aby to osiągnąć, trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które przy pielęgnacji odgrywają niemałą rolę. Kosmetyki i właściwy dobór środków pielęgnacyjnych to podstawa, ale równie ważne będą takie aspekty naszego życia jak dieta, to ile wody pijemy, jaka jest nasza aktywność fizyczna czy ile czasu poświęcamy na sen. Tak negatywne nawyki jak palenie czy picie alkoholu też nie pozostają bez wpływu na kondycję skóry.

Jakich używać kosmetyków do twarzy?

Kosmetyki do twarzy powinny być dobrane pod względem potrzeb skóry, pojawiających się problemów, a także naszego wieku. Istotne będzie trzy główne zabiegi pielęgnacyjne, czyli demakijaż, oczyszczanie oraz tonizacja. Dodatkowo warto sięgać także po kremy, żele czy pianki, które pozwolą na dostarczenie odpowiednich składników mineralnych do skóry. Czym zmywać makijaż twarzy i oczu sprawdza PlanetaWenus, zwracając szczególną uwagę na różne typy kosmetyków i ich właściwości. Prawidłowe oczyszczenie to podstawa. Oprócz tego warto w równym stopniu poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację szyi i dekoltu. Wraz z twarzą stanowią pewną całość i wszelkie niedoskonałości są widoczne także na tych partiach ciała.

W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się żel, pianka lub krem do mycia twarzy, tonik, płyn do demakijażu, krem do twarzy i pod oczy, a także kosmetyki ochronne przeciwsłoneczne. Od czasu do czasu warto też skorzystać z peelingów, jednak trzeba dobierać je rozważnie.

Jak dieta wpływa na kondycję skóry twarzy?

Wbrew pozorom to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Niewłaściwa dieta oraz braki podstawowej suplementacji w witaminy i minerały są doskonale widoczne także na skórze twarzy. Może stawać się ona cieńsza, bardziej szorstka, pojawią się niedoskonałości i przebarwienia. Tak ważne jest więc, by zwracać uwagę na to, co się je i pije. Co istotne, wraz z wiekiem pojawiają się inne zapotrzebowania organizmu, więc i dieta także musi ulec zmianie.

Używki a zadbana cera

Dobrym makijażem można ukryć wszystko, co nie zmienia faktu, że niewłaściwa dieta oraz zbyt częste sięganie po takie używki jak papierosy czy alkohol ma negatywny wpływ na kondycję cery. Niestety w ten sposób wtłacza się do organizmu całą masę toksycznych związków, które osłabiają skórę, przez co ulega on szybszemu procesowi starzenia. Staje się szorstka, szarawa, cienka i ma wyraźne problemy z oddychaniem. Niestety odbije się to mocno na starość, ponieważ zdecydowanie większość nałogowych palaczy i osób pijących ma bardziej pomarszczoną skórę.

Czasem nie trzeba wiele, by mieć zadbaną, czystą i piękną skórę twarzy. Należy jednak pamiętać, że same kosmetyki to nie wszystko. Odpowiednio dobrane pod względem potrzeb mogą wiele zdziałać, ale to bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Istotne jest też obserwowanie swojej skóry i przyglądanie się temu, jak reaguje na różne typy pielęgnacji.