× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Depilacja laserem – kiedy mogę wykonać zabieg?

Depilacja laserem

Usuwanie niechcianego owłosienia to zabieg, który jest popularny już nie tylko wśród kobiet, ale również mężczyzn. Spośród wielu metod na rynku za najskuteczniejszą uważana jest depilacja laserowa w Białymstoku.

  1. Dla kogo depilacja laserowa w Białymstoku?
  2. Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest obecnie wykonywany setkom pacjentów dziennie. Poddawane mu są niemal wszystkie części ciała, a gładką skórą można się cieszyć już po pierwszym zabiegu.

Dla kogo depilacja laserowa w Białymstoku?

Co do zasady, depilację laserową można wykonać u każdego pacjenta, niezależnie od rodzaju skóry czy koloru włosów. W rzeczywistości laser diodowy w niektórych przypadkach jest nieskuteczny. Zabiegów depilacji laserowej z reguły nie wykonuje się u pacjentów z włosami blond lub siwymi. Jasne włosy zawierają bowiem zbyt małą ilość melaniny, na którą oddziałuje światło lasera. Z tego powodu depilacja wydaje się być nieefektywna, jednak stosując najskuteczniejszy laser na rynku, którym dysponuje salon https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-bialystok/, można liczyć na zadowalające efekty również w przypadku pacjentów z jasnymi włosami.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia wykonywane są cyklicznie co około sześć tygodni. Powtarzanie zabiegów jest konieczne, ponieważ wiązka lasera działa jedynie na włosy pozostające w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu. Niepowtarzanie zabiegu depilacji laserowej sprawia, że pacjent nie osiągnie pożądanego efektu – włosy wypadają już po pierwszym zabiegu, jednak te, których laser nie uszkodził, nadal będą rosły.

Przed rozpoczęciem pierwszej sesji, specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad oraz wykonuje próbę laserową. Dzięki temu może ustalić parametry lasera oraz określić jak dużo zabiegów będzie potrzebne, aby trwale usunąć niechciane owłosienie. Sama depilacja laserowa w Białymstoku to zabieg stosunkowo krótki i w większości przypadków niezbyt bolesny. Naturalnym objawem występującym podczas procedury jest odczuwanie lekkiego bólu lub pieczenia, które skutecznie niweluje stosowanie kremów łagodzących po zabiegu. Przeciwwskazaniem do poddania się procedurze usuwania owłosienia laserem jest świeża opalenizna, wizyta na solarium odbyta na krótko przed planowanym zabiegiem depilacji, a nawet stosowanie samoopalaczy. Na kilka tygodni przed depilacją trzeba odstawić leki światło uwrażliwiające, a także wyleczyć zmiany skórne i otwarte rany. Po depilacji zalecane są zabiegi pielęgnacyjne, łagodzące zaczerwienienie skóry i niwelujące powstały przez nie dyskomfort.