× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Antykoncepcja awaryjna – kiedy można stosować?

kobieta

Antykoncepcja to różne formy, które można stosować chcąc zapobiegać zajściu w ciążę. Możliwości są różne i większość z tych metod związanych jest oczywiście ze stosowaniem przed stosunkiem. Jeśli jednak dojdzie do niezabezpieczonego stosunku albo klasyczna antykoncepcja zawiedzie to w takiej sytuacji będzie można sięgnąć po antykoncepcję awaryjną, tabletki przyjmowane po stosunku, których zadaniem będzie zapobieżenie zajściu w ciążę. Kiedy po taką tabletkę powinno się sięgnąć?

Kiedy stosować antykoncepcję awaryjną?

Dostępna obecnie antykoncepcja awaryjna online to szansa na to, by sprawnie uzyskać dostęp do takiej tabletki. Natomiast trzeba sobie również postawić pytanie kiedy powinno się taką antykoncepcję zastosować. To kluczowa kwestia, ponieważ są takie sytuacje kiedy właśnie taka tabletka będzie jedynym sposobem do wykorzystania, by jeszcze przed ciążą się ochronić.

Stosowanie takiej tabletki w formie antykoncepcji awaryjnej należy wykorzystać w momencie, gdy doszło do stosunku, który nie był zabezpieczony i jest ryzyko, że wystąpi w kolejnych dniach owulacja. W tym momencie zastosowanie tabletki sprawi, że zmieni się układ hormonalny przez ingerencję środkiem czynnym z tabletki i nie dojdzie do jajeczkowania. Poza tym po taką tabletkę należy również sięgnąć w momencie, gdy stosowane sposoby antykoncepcji mechanicznej zawiodły.

Dostępna wyłącznie na receptę

Warto zauważyć, że oferowane nam obecnie tabletki dzień po występują w dwóch wersjach, będzie to z jednej strony tabletka EllaOne, z drugiej Escapelle. Niezależnie jednak od tego, którą tabletkę będzie chciało się przyjąć należy się liczyć z tym, że jej zastosowanie będzie możliwe wyłącznie przy uzyskaniu recepty. Tabletki dzień po sprzedawane są bowiem wyłącznie na receptę i to niezależnie od tego którą tabletkę będzie chodziło.

Szansa na receptę online

Niezależnie czy będzie to EllaOne czy Escapelle recepta będzie możliwa do uzyskania u lekarza pierwszego kontaktu. Nie zawsze jednak będzie okazja, by udać się do lekarza, niektórzy również odmawiają wystawienia recepty na tabletkę dzień po. Dlatego w tej sytuacji będzie warto wykorzystać te rozwiązania, które kryć się będą za serwisami działającymi w sieci, gdzie można taką receptę uzyskać. W przypadku tabletek dzień po serwisy te funkcjonują przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Ma to istotne znaczenie, ponieważ można szybko uzyskać receptę, a przy antykoncepcji awaryjnej będzie to bardzo ważne, ponieważ im wcześniej uzyskana będzie recepta tym większe prawdopodobieństwo skuteczności.