× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Chelatacja EDTA – co o niej wiemy?

chelatacja

Czym jest zabieg chelatacji? 

Żyjemy coraz szybciej i w sposób bardzo intensywny. Dbanie o zdrowie spychamy na dalszy plan i traktujemy, jakby nam było dane na zawsze. Nic bardziej mylnego. Mało kto wie, że przez wszystkie lata naszego życia gromadzimy nieświadomie w organizmie dużą ilość metali ciężkich. Prowadzi to do jego mniejszej wydolności, osłabia i tworzy podłoże do powstawania anomalii w postaci zmian miażdżycowych oraz nowotworów.

Chelatacja EDTA to bezpieczna metoda usuwania z organizmu metali ciężkich oraz oczyszczania naczyń krwionośnych ze złogów miażdżycowych. Warto też dodać, że chelatacja EDTA to nieoperacyjna ingerencja, która przynosi zadowalające rezultaty przy regularnym stosowaniu.

W sposób pozytywny o chelatacji EDTA wypowiadają się tez specjaliści w dziedzinie medycyny oraz sam noblista prof. Linus Pauling. Twierdzi on, że “EDTA pomaga zmniejszyć i zapobiegać powstawaniu blaszek miażdżycowych”.

Parę słów o istocie terapii

Chelatacja EDTA wskazana jest głównie w przypadku chorób niedokrwiennych serca spowodowanych miażdżycą. Ta metoda terapeutyczna polega najczęściej na dożylnym podaniu związków chelatycznych w określonych odstępach czasu. Zabieg ten poprawia stan komórek, narządów i tkanek. Wpływa korzystnie na zwiększenie  wydajności i sprawności organizmu.

Sole kwasu EDTA po zaaplikowaniu wychwytują oraz wiążą szkodliwe związki i metale ciężkie. Następnie są wydalane z organizmu wraz z moczem przez nerki. Chelatacje EDTA to bezpieczna i nieinwazyjna ingerencja, którą od wielu stosuje się we wspomaganiu leczenia i profilaktyce różnych chorób.

Wskazania do stosowania chelatacji

Chelatację EDTA zaleca się szczególnie w przypadku usuwania płytek miażdżycowych z układu krwionośnego. Pomaga wydalić też metale ciężkie, powoduje detoksykację i oczyszczenie  organizmu. Stanowi prostą metodę uzupełnienia leczenia zmian miażdżycowych.

Zaleca się ją też jako formę profilaktyki w celu obniżenia stopnia ryzyka groźnych chorób o podłożu genetycznym np. nowotworów. W tym przypadku niebezpieczne jest już minimalne nagromadzenie metali ciężkich i toksyn w organizmie.

Terapię chelatacją EDTA poleca się także w przypadku chorób spowodowanych zaburzeniami gospodarki wapniowej (m.in. migrena, kłopoty ze słuchem i zachowaniem równowagi, przerost prostaty, impotencja). Wskazana jest celem profilaktyki po przebytych udarach i zawałach serca, ale również do wspomagania leczenia nadciśnienia, zaburzeń rytmu serca, demencji, cukrzycy II stopnia, choroby Alzheimera, bólów nóg podczas chodzenia oraz niegojących się ran.