× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

PLAAT FORM – tajny patent na piękno. W czym tkwi sekret tej nowej formuły? Zapytaliśmy specjalistę.

tajny patent na piękno

Wiele z nas marzy o tym, aby móc osiągać efekty zabiegów medycyny estetycznej poprzez stosowanie pielęgnacji domowej. Dla uzyskania spektakularnych efektów warto jednak oddać się w ręce specjalisty, to co natomiast możemy zrobić sami w zaciszu własnego domu to przedłużać i wzmacniać efekty zabiegów. Naprzeciw takim oczekiwaniom wyszedł producent preparatu Sunekos do zabiegów bioregenerujacych skórę, które podbiły serca pacjentów i lekarzy, tworząc gamę produktów do holistycznej pielęgnacji domowej. Linia zawiera tę samą opatentowaną formułę co w preparatach iniekcyjnych, zwaną tajnym patentem na piękno. Co to za formuła i w jaki sposób działa? – zapytaliśmy eksperta.

Czym dokładnie jest formuła PLAAT FORM opisywana jako tajny patent na piękno w linii kosmetyków Nutrakos?

– Formuła jest specyficzną i precyzyjną mieszanką kwasu hialuronowego i aminokwasów, opracowaną specjalnie w celu pobudzania skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Wyjątkowość tej formuły pozwoliła na uzyskanie międzynarodowego patentu. Jej twórcą jest włoska firma Professional Dietetics z Mediolanu, która specjalizuje się od blisko 30 lat w zastosowaniu aminokwasów w medycynie i posiada w tym zakresie kilkadziesiąt różnych patentów – odpowiada Lena Zielińska, trycholog, Key Account Manager BD Aesthetic, specjalista marki Nutrakos Home Care

Dlaczego kolagen i elastyna są tak ważne dla skóry?

– Kolagen i elastyna są białkami o krytycznym znaczeniu dla skóry właściwej i z czasem, w wyniku redukcji zarówno ilości, jak i aktywności fibroblastów (co następuje zwykle po już po 25 roku życia), zmniejsza się również ilość i pogarsza jakość włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Dlatego zależy nam na cofaniu efektów tego procesu -odpowiada Lena Zielińska.

Czy zawartość 3% – 4% aminokwasów w kosmetyku to dużo czy mało?

– Choć mogłoby się wydawać inaczej, to bardzo duże stężenie tego składnika, a przede wszystkim optymalne, jeśli chodzi o możliwość jego absorbcji przez skórę. Zwłaszcza, że są to aminokwasy biologicznie dostępne i nie jest możliwe znalezienie takiej ilości aminokwasów, podanej w ten sam, dostępny biologicznie sposób w innych dostępnych na rynku produktach pielęgnacyjnych. Również zawartość procentowa kwasu hialuronowego w produktach Nutrakos jest wyższa nawet dziesięcio- lub dwudziestokrotnie od tej, którą można znaleźć w popularnych produktach dostępnych na rynku – tłumaczy.

Jak aminokwasy wpływają na naszą skórę?

– Aminokwasy są najmniejszymi cząsteczkami, które odpowiadają za budowę włókiem kolagenowych i elastyny w skórze, a dokładniej stanowią swoiste pożywienie dla fibroblastów, które wytwarzają właśnie te składniki. Ostatecznym celem podania ich do skóry jest poprawa jej jakości, czyli zagęszczenie, nawilżenie, przywrócenie odpowiedniego kolorytu, zredukowanie mniejszych zmarszczek, a co za tym idzie zadowolenie i dobre samopoczucie pacjenta. Należy przy tym pamiętać, że dla skóry ważne są nie tylko białka, ale również ich odpowiednia proporcja.

Weźmy pod uwagę np. Alaninę, która tylko w przypadku odpowiedniego zbalansowana z innymi aminokwasami odpowiada za 20 do 25% produkcji kolagenu (w tym również kolagenu typu 4, który znajduje się w najgłębszych warstwach skóry). Informacje te zaczerpnięte są z najnowszych badań, które nie są jeszcze brane pod uwagę przez wszystkich producentów – odpowiada Lena Zielińska.

Działanie kwasu hialuronowego jest wysoko cenione w medycynie estetycznej, tam wprowadzamy go bezpośrednio w głębsze warstwy skóry. Jaki jest jego cel w preparatach miejscowych na skórę?

– W głąb skóry wprowadzany jest kwas hialuronowy dużej gęstości, czy wysokiej masie atomowej cząsteczki. W produktach pielęgnacyjnych Nutrakos znajdziemy ten o niskiej gęstości, który ma zdolność przenikania przez skórę i działa zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Bezpośrednio poprzez poprawę nawodnienia i aktywację niektórych specyficznych receptorów fibroblastów oraz pośrednio poprzez bycie nośnikiem aminokwasów.

Jakie produkty znajdują się w linii Home Care Nutrakos?

– Jest to gama obejmującą kompletną codzienną pielęgnację kosmetyczną w celu ochrony i regeneracji skóry. W jej skład wchodzi krem będący częścią codziennej pielęgnacji, którego główne zastosowanie to nocna regeneracja, ale w razie potrzeby może być stosowany także rano jako pierwszy produkt do nawilżenia i odżywienia suchej skóry. Serum jest produktem przeznaczonym do pielęgnacji porannej, jest mniej „tłusty” niż krem, ale ma większe stężenie aminokwasów i właściwości penetracyjne. Sprawdza się jako dobra baza pod makijaż. Żel do konturowania oczu to produkt noc. Maska ma silne działanie biostymulujące i jest polecana do stosowania 1 lub 2 razy w tygodniu. Jej kluczową cechą jest wysoka zawartość aminokwasów nie tylko w procentach, ale także jako całkowita ilość produktu na aplikację (to aż 5 ml na okolicę!).

Czy efekty osiągniemy tylko przy użyciu całej serii, czy możemy stosować tylko pojedyncze produkty?

– Mówimy o kosmetykach, których celem jest pielęgnacja skóry. Oznacza to, że ważne jest ustalenie własnej rutyny korzystania z nich. Najlepsze wyniki zawsze osiąga się dzięki kompletnej pielęgnacji pełną gamą produktów, ale Nutrakos jest tak wszechstronny, że można go stosować również z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi.

Swoim pacjentkom, które po raz pierwszy spotykają się z serią Nutrakos i mają już swoje wyrobione nawyki oraz produkty kosmetyczne, na początek polecam Nutrakos żel pod oczy do codziennej pielęgnacji i Nutrakos maskę do stosowania raz w tygodniu. Zwykle szybko wracają do mnie po kolejne produkty z serii.

Jak działa żel do konturowania oczu NUTRAKOS i czy jest w stanie zlikwidować obrzęki?

– Okolica oczu są jedną z najbardziej dotkniętych utratą elastyny. Utrata ta, biorąc pod uwagę również, że na ten obszar wpływają ciągłe ruchy skóry, powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych. Wysokie stężenie aminokwasów i specyficzna formuła żelu bardzo dobrze wnikają w ten obszar, a elastyna jest jednym z białek stymulowanych przez produkt. Jeżeli obrzęki nie są spowodowane innymi schorzeniami, a tylko zmęczeniem i utratą jędrności skóry, odbudowa elastyny w miejscach, gdzie skóra jest bardzo cienka będzie kluczowe dla ich niwelowania.

Dzisiaj rozmawiamy o produktach kosmetycznych Nutrakos, ale nie byłabym sobą gdybym nie przypomniała, że linia ta wywodzi się z profesjonalnej serii SUNEKOS dostępnej w formie peelingu jak i preparatów iniekcyjnych stosowanych przez lekarzy medycyny estetycznej. Sunekos 200 otrzymał Perłę dermatologii estetycznej przyznaną przez lekarzy dermatologów w kategorii “Magnetyczne spojrzenie” jako najlepszy preparat do opracowania okolicy oka – dodaje Lena Zielińska.

Wyłączny dystrybutor w Polsce: BD Aesthetic

Beauty Derm Aesthetic