× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

zabieg medycyny estetycznej

Niemal każda kobieta zawsze pragnie wyglądać młodo i pięknie. Nie może zatem dziwić, że panie korzystają z różnych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej pozwalających na utrzymanie urody. Wśród nich wymienić można kilka cieszących się dużą popularnością.

Kwas hialuronowy

Medycyna estetyczna oferuje dziś wiele skutecznych zabiegów. Ogromną popularnością cieszy się ten z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Wraz z wiekiem skóra zaczyna go tracić, a tym samym starzeje się. Możliwe jest jednak uzupełnianie jego braków. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w skórę twarzy. Mogą być to policzki, usta, szyja czy podbródek. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy.

Laser frakcyjny

Drugim popularnym zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Urządzenie to stosowane jest przede wszystkim w celu eliminacji blizn potrądzikowych, zmarszczek, skutków starzenia się skóry, przebarwień. Skuteczność zabiegu polega na tym, że laser frakcyjny perfekcyjnie regeneruje kolagen w skórze.

Botoks

Mówiąc o zabiegach medycyny estetycznej nie można zapomnieć o botoksie. To skuteczny zabieg w celu usunięcia zmarszczek. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu w odpowiednie miejsca na twarzy. Co ważne, efekty zabiegu utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej od wielu lat.

Fotoodmładzanie

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszy się fotoodmładzanie. Głównie przez to, iż jest to zabieg, który nie tylko wpływa na efekty wizualne, ale również wprowadza zmiany w strukturze skóry. Zabieg ten poleca się przede wszystkim w przypadku przebarwień, trądziku różowatego, zmarszczek oraz w przypadku rozszerzonych por. Dzięki zabiegowi skóra staje się młodsza, zdrowsza oraz bardziej ujędrniona. Fotoodmładzanie oferuje swoim klientkom m.in. klinika https://www.arsmedica.lublin.pl/.

Nici liftingujące oraz rewitalizujące

Na koniec warto wspomnieć o zbiegu z wykorzystaniem nici liftingujących oraz rewitalizujących. Pozwalają one w sposób nieinwazyjny na podniesienie skóry twarzy, jej ujędrnienie, a tym samym na jej odmłodzenie. Nici pobudzają produkcję fibroblasty oraz kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, a efekty utrzymują się nawet przez dwa lata.