× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Planujesz zabieg medycyny estetycznej? Zaufaj profesjonalistom

kobieta

Medycyna estetyczna ma za zadanie poprawić problematyczne elementy w naszym wyglądzie. Często wiąże się to z wykonywaniem zabiegów, które wymagają od lekarza wszechstronnej wiedzy i doświadczenia. Wszystko dlatego, że źle wykonany zabieg może nie tylko pogorszyć stan wyjściowy, ale także wiązać się z groźnymi dla ludzkiego zdrowia powikłaniami. Dlatego decydując się na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej, powinniśmy znaleźć renomowany gabinet, w którym zaopiekują się nami profesjonaliści.

Kiedy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej?

Istnieje wiele kwestii, z którymi osoby w różnym wieku zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej. Dość częstą motywacją jest chęć opóźnienia procesów starzenia się skóry. Gabinety lekarskie posiadają w zanadrzu specjalistyczny sprzęt i różnego rodzaju zabiegi, które są indywidualnie dobierane do stanu skóry i oczekiwań pacjentów.

Mezoterapia, osocze bogatopłytkowe czy laser frakcyjny twarzy to skuteczni sprzymierzeńcy w walce o młodą i jędrną skórę. Każdy z tych zabiegów należy wykonywać w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej, który dysponuje bezpiecznym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą. To ważne, aby już na etapie zapisywania się na konsultację czuć, że mamy do czynienia ze specjalistami, którzy udzielają szczegółowych informacji na temat oferty. Biorąc pod uwagę zabiegi medycyny estetycznej, trzeba mieć także świadomość, że wiele z nich najlepsze rezultaty daje, gdy wykonuje się je seriami. Niemniej jednak efekty z reguły są bardzo satysfakcjonujące.

Skuteczna walka z bliznami potrądzikowymi

Kompleksy związane z rozległym trądzikiem nie zawsze kończą się na etapie wyleczenia tej uciążliwej choroby. Często na twarzy, plecach oraz dekolcie pozostają nieestetyczne blizny, które także mogą powodować dyskomfort i utrudniać samoakceptację. Specjaliści pracujący w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej na pewno znajdą skuteczne rozwiązanie tego problemu. Może być to zarówno złuszczanie naskórka za pomocą kwasów, jak i zastosowanie serii zabiegów z wykorzystaniem lasera.

Młode i świeże spojrzenie dzięki medycynie estetycznej

Skóra wokół oczu to niezwykle delikatny obszar naszej twarzy. To właśnie na niej dość szybko pojawiają się zmarszczki, które są rezultatem na przykład wyjątkowo intensywnej mimiki. Niektóre kobiety traktują tzw. kurze łapki jako dowód na to, że często się uśmiechają i w pełni je akceptują. Nie da się jednak ukryć, że większość przedstawicielek płci pięknej wolałoby, aby skóra wokół oczu wyglądała gładko i promiennie.

Metody osiągania takiego rezultatu są różne. Lekarz dobiera je indywidualnie. W przypadku głębokich zmarszczek często stosuje się botoks. Mezoterapia wyraźnie poprawia wygląd skóry i może być stosowana również jako profilaktyka pierwszych zmarszczek. W gabinecie medycyny estetycznej możemy szukać pomocy także w sytuacji, gdy zmagamy się z opadającymi powiekami czy mocnymi sińcami pod oczami.

Są to problemy, które odbierają urok naszej twarzy, gdyż przez nie wyglądamy na zmęczone. Zadaniem dobrego lekarza medycyny estetycznej jest dopasowanie zabiegu, biorąc pod uwagę nasze oczekiwania oraz wskazania i ewentualne przeciwskazania do zastosowania konkretnego rozwiązania.

logoArtykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl