× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Peeling do męskiej twarzy – jak wybierać, by trafić?

peeling do twarzy

Męska twarz również wymaga pielęgnacji. W tym celu korzysta się z kosmetyków tych samych kategorii, co te dedykowane dla płci pięknej. Warto podkreślić, że męska cera ma nieco inną budowę niż skóra kobiet, a tym samym potrzebuje właśnie dedykowanych do niej kosmetyków. Wśród szczególnie ważnych znajduje się peeling – za pomocą którego pozbędziemy się rogowaciejącego naskórka. Poniżej opowiemy więcej o peelingu dla mężczyzn, podpowiadając – jaki rodzaj warto wybrać, by uzyskać optymalny efekt oczyszczający.

Peeling – kluczowy w trosce o kondycję i wygląd twarzy

Peeling to nie żaden wymysł, ani fanaberia – to jeden z najważniejszych sposobów na regularnie czyszczenie twarzy. W trakcie używania peelingu usuwamy rogowaciejące tkanki naskórka, które powodują nierówności skóry i zaburzają jej koloryt. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn – którzy powinny wykonywać peeling średnio 1-2 razy w tygodniu.

W czasie peelingu ważne jest odpowiednie masowanie twarzy. Należy naciskać opuszkami palców na skórę, wykonują ruchy okrężne. W ten sposób poprawimy mikrokrążenie oraz ułatwimy transport składników odżywczych między komórkami.

Ponadto, w czasie peelingu stymuluje się produkcja kolagenu – którego włókna tworzą naszą skórę. Skóra odzyskuje również blask, a występowanie różnych niedoskonałości – wyprysków skórnych, wągrów, pryszczy – zdarza się rzadziej.

Jaki peeling do męskiej twarzy wybrać?

Do wyboru mamy wiele wersji tego kosmetyku. Najpopularniejsze są oczywiście peelingi w formie żelu. Często, mają one postać „2 w 1” i są jednocześnie żelem do mycia twarzy z drobinkami peelingu. Dzięki takiej konsystencji peeling rozprowadza się bezproblemowo po całej twarzy i ułatwia jej wymycie.

Popularne są również peelingi w formie pasty – są to kosmetyki gęste, pełne ścierających drobinek, które pozwalają pozbyć się rogowaciejącego naskórka nawet z najtrudniej dostępnych szczelin między nosem a policzkiem.

Ponadto, znajdziemy też peelingi w formie kremów. Do tej kategorii należy peeling enzymatyczny, dedykowany dla osób z wyjątkowo delikatną i wrażliwą cerą. Jeśli mechaniczne ścieranie naskórka powoduje długotrwałe zaczerwienienie całej twarzy – wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór właśnie peelingu enzymatycznego.

Do rzadziej wybieranych rozwiązań należą mydła peelingujące oraz peeling w postaci suchego proszku. Warto również podkreślić, że wiele osób wykonuje peelingi samodzielnie – wykorzystując w tym celu np. fusy po kawie, kryształki cukru lub inne wybrane składniki naturalne.

Przeznaczenie i skład peelingu

Peeling należy dobierać pod kątem kondycji skóry oraz jej predyspozycji, a także zamierzonych rezultatów, które pragniemy osiągnąć. Znajdziemy kosmetyki o działaniu nawilżającym, złuszczającym, regenerującym, łagodzącym. Polecamy zwłaszcza ofertę peelingów dla mężczyzn ze sklepu Jean Louis David, w której znajdziemy kosmetyki o rozbudowanym spektrum działania.

Przeglądając dostępne kosmetyki, polecamy kierować się przede wszystkim takimi kryteriami jak: naturalne składniki, obecność wyciągów i ekstraktów z roślin, obecność olejków odżywczych w składzie. Ponadto, warto wybierać peelingi, w których drobinki ścierające również są naturalnego pochodzenia – czyli zostały wykonane ze skorupek orzecha, fragmentów bambusa lub pestek owoców.