× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Olejek z opuncji figowej – jaki wybrać?

Olejek z opuncji figowej

W poszukiwaniu najzdrowszych dla skóry metod pielęgnacyjnych coraz więcej osób docenia założenia filozofii clean beauty. Polega ona na stosowaniu minimalistycznej pielęgnacji opartej na naturalnych preparatach kosmetycznych. Doskonały przykład stanowi olejek z opuncji figowej posiadający wyjątkowo dobroczynny wpływ na cerę. Istnieje jednak ważny aspekt clean beauty, którego nie należy pomijać. To szczególny nacisk stawiany na jakość aplikowanych na skórę kosmetyków. Jak zatem wybrać olejek z opuncji figowej, by mieć pewność co do jego deklarowanych właściwości?

Olejek do twarzy z opuncji figowej – kto powinien z niego skorzystać?

Drogocenny olejek z opuncji figowej może stanowić codzienny element podstawowej pielęgnacji skóry twarzy. Poleca się go w szczególności młodej, problematycznej cerze kobiet oraz mężczyzn. Wspólnym mianownikiem dla tego rodzaju skóry na ogół jest zaburzona bariera hydrolipidowa, której olej z opuncji figowej może zapewnić naturalną regenerację. Od razu można zauważyć jego niesamowite efekty w przypadku skóry nadwrażliwej oraz osłabionej, na przykład kuracjami przeciwtrądzikowymi. Zależnie od indywidualnych potrzeb olejek do twarzy z opuncji figowej można stosować zarówno jako serum antyoksydacyjne, jak i zamiast kremu nawilżającego lub kremu po goleniu.

Wysokiej jakości olejek z opuncji figowej – po czym poznać?

Czysty olej z opuncji figowej charakteryzuje się bogatym składem – stanowi źródło NNKT, witamin, minerałów, fitosteroli, aminokwasów oraz antyoksydantów. Ma jasnożółtą barwę i delikatnie orzechowy zapach. Jego konsystencja jest lekka i łatwo wchłaniana przez skórę. Olejek z opuncji figowej nie może mieć zbyt niskiej ceny, ponieważ sugeruje to rozcieńczanie go mniej wartościowymi olejami lub alkoholem roślinnym. Powinien również znajdować się w buteleczce z ciemnego szkła, która zapobiega utlenianiu się jego cennych składników. Warto wybierać olejek do twarzy z opuncji figowej od zaufanych producentów, którzy stawiają wiedzę i doświadczenie kosmetyczne ponad marketingowymi deklaracjami. W przypadku marki AGELESS skład olejku z opuncji figowej jest dokładnie opisany. Wskazane dostało również pochodzenie wyselekcjonowanych ziaren rośliny, które są tłoczone na zimno i nierafinowane. Dzięki temu można mieć pewność, że ma się do czynienia z najwyższej jakości kosmetykiem o pełnych właściwościach.

Olej z opuncji figowej efekty

Gwarantowane przez olej z opuncji figowej efekty są wieloaspektowe, jednak wynikają z jednej, głównej przyczyny. Naturalny olejek do twarzy z opuncji figowej pochodzący z ekologicznych upraw przede wszystkim przywraca skórze równowagę. Odbudowuje jej barierę hydrolipidową i niweluje skutki stresu oksydacyjnego, co znajduje odzwierciedlenie w pozostałych aspektach wyglądu i kondycji zdrowotnej cery. Można zauważyć między innymi optymalne nawilżenie skóry, która jest pełna blasku, ale nie gromadzi tłustego filmu. Uszczelniony naskórek jest w mniejszym stopniu podatny na wypryski i inne stany zapalne. Cera staje się gęstsza i elastyczniejsza, co niweluje wcześniej widoczne, drobne zmarszczki. Przyjemnej w dotyku, gładkiej skórze nie towarzyszy już dyskomfort w postaci uczucia ściągnięcia i pieczenia po oczyszczaniu.