× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Laser diodowy do depilacji – 1, 3 czy 4 wiązkowy?

Laser diodowy do depilacji

Prowadzisz salon kosmetyczny lub salon medycyny estetycznej? Chcesz pozyskać nowych, stałych klientów? W takim razie zainwestuj pieniądze w laser diodowy do depilacji. To innowacyjne urządzenie do usuwania owłosienia z ciała bije rekordy popularności i nie kosztuje zbyt wiele w porównaniu do korzyści, jakie daje, o czym przeczytasz poniżej.

Laser diodowy do depilacji – najlepsze urządzenie w salonie kosmetycznym

Lasery do depilacji ciała i zamykania naczynek to nowoczesna technologia, którą upodobały sobie zwłaszcza panie. Jak wynika z badań, płeć piękna w Internecie wyszukuje hasła typu: „jak bezboleśnie usunąć owłosienie z ciała”, „bezbolesna depilacja”, „szybka depilacja”, „długotrwała depilacja” czy „depilacja laserowa w salonie”. Warto więc rozważyć świadczenie tego typu usług, skoro jest na nie popyt. Co więcej, depilacja laserowa nie jest usługą jednorazową, bowiem włosy na ciele odrastają. Oznacza to serie zabiegów oraz ich cykliczne utrwalanie przez każdą klientkę.

Jak wiadomo, każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie i pociągająco, aby podobać się płci przeciwnej, dlatego są one gotowe na wiele, aby uzyskać oczekiwane efekty. Jeżeli udowodnisz im, że istnieje skuteczna depilacja bez bólu, zapłacą za nią każdą sumę pieniędzy. Właśnie dlatego depilacja laserowa jest uznawana za przełomową i bardzo opłacalną w salonie kosmetycznym czy w salonie medycyny estetycznej.

Na rynku można obecnie znaleźć różne rodzaje laserów diodowych, ale różnice między nimi sprowadzają się zwłaszcza do długości fali, z jaką działają. Przykładowo, najlepszym produktem jest obecnie laser diodowy 808 nm, który odpowiada za szybkie i bezbolesne usunięcie włosów z ciała, przy niewielkiej ilości zabiegów. Z drugiej strony, laser diodowy 980 nm jest skuteczniejszy, jeśli klientce zależy na zamknięciu naczynek.

Rodzaje laserów do depilacji

Różnice między laserami diodowymi można dostrzec przede wszystkim w obszarze głowicy, długości fali czy w czasie trwania impulsu. W ten sposób wyróżniamy:

  • laser rubinowy, którego fala ma długość 694 nm i który jako pierwszy był stosowany do usuwania owłosienia z twarzy. Co istotne, lasery rubinowe charakteryzują się tym, że usuwają wyłącznie ciemne włosy, dzięki wykorzystaniu kryształu tlenku glinu (rubin). Laser ten nie sprawdza się w przypadku ciemnej karnacji, ale doskonale nadaje się do usuwania tatuaży czy przebarwień.
  • laser aleksandrytowy, którego fala mierzy 755 nm i usuwa ciemne owłosienie. W tym przypadku ciemna karnacja także utrudnia skuteczność zabiegu. U pozostałych osób sprawdza się bardzo dobrze zarówno jako depilacja, jak i urządzenie do zamykania naczyń krwionośnych.
  • laser argonowy, który emituje fale o długości 480-515 nm, lecząc zmiany naczyniowe i barwnikowe (chodzi tu zwłaszcza o leczenie „pajączków”, leczenie małych naczyniaków czy leczenie rumienia).
  • laser diodowy, który emituje fale o długości 810-820 nm, niszcząc ciemne owłosienie oraz komórki odpowiedzialne za jego powstawanie. Laser diodowy jest przeznaczony nawet dla osób z nieco ciemniejszą karnacją.
  • laser diodowy 940 nm, czyli urządzenie usuwające ciemne i jasne włosy, leczące trądzik, zwalczające cellulit, zamykające naczynia krwionośne oraz usuwające brodawki, kurzajki, włókniaki, znamiona skórne czy zmiany nowotworowe, z którego mogą skorzystać wszyscy, bez wyjątku, w tym także osoby mocno opalone.
  • laser neodymowojagowy, który wykorzystuje fale o dł. 1064 nm, dzięki czemu usuwa przebarwienia, tatuaże oraz włosy na każdym rodzaju skóry.
  • laser CO2, którego fala mierzy 10600 nm i który doskonale usuwa powierzchowną warstwę naskórka. Dzięki temu klient może usunąć blizny potrądzikowe czy zmarszczki.

W czasie podejmowania decyzji o kupnie laseru diodowego należy brać pod uwagę przede wszystkim długość jego promieniowania. Im dłuższa fala światła laserowego, tym głębsze penetrowanie tkanki skóry przez urządzenie i tym samym większa skuteczność jego działania.

Laser do depilacji 3 i 4 wiązkowy – skąd taka skuteczność laserów 755 nm, 808 nm, 940 nm i 1064 nm

Depilacja laserowa jest obecnie skuteczna w przypadku wykorzystania jednego z takich urządzeń, jak:

  • laser aleksandrytowy 755nm,
  • laser diodowy 808nm,
  • Nd:YAG 1064nm.

Ich działanie jest identyczne i polega na tym, że melanina włosa pochłania promieniowanie laserowe, zwiększa swoją temperaturę i powoduje degradację komórek macierzy włosa, czyli komórek odpowiedzialnych za wzrost łodygi włosa.

Podział na 1, 3 i 4 wiązkowe lasery oznacza ich długość fali oraz skuteczność.

Lasery diodowe jednowiązkowe doskonale wyłapują ciemny barwnik oraz usuwają go na długość 808 nm. Lasery diodowe trzywiązkowe mogą mieć długość fali na poziomie 755 nm, 808 nm lub 1064 nm. Depilatory te usuwają zarówno ciemne, jak i jasne włosy.

Lasery diodowe czterowiązkowe najlepiej usuwają owłosienie, niezależnie od jego koloru.

Bezbolesne zabiegi depilacji laserowej – jak wybrać urządzenie do depilacji laserowej

W czasie wyboru najlepszego urządzenia dla swojego salonu, należy kierować się przede wszystkim systemem chłodzenia głowicy oraz skutecznością przy krótkim czasie trwania impulsu. Dzięki temu twoi klienci będą zadowoleni z efektów i na pewno wrócą na kolejne zabiegi usuwania owłosienia.

Co więcej, dzięki tzw. „drodze pantoflowej” zyskasz jeszcze więcej osób, którym marzy się szybka i bezbolesna depilacja laserowa.

Najlepszy laser diodowy do depilacji – Medilase Pro

Medilase Pro to obecnie najlepszy wybór, jeżeli szukasz lidera na rynku laserów do depilacji, gdyż posiada wygodne kółka, zapewniające obrót o 360 stopni, głowicę wyposażoną w ekran LCD, dotykowy wyświetlacz LCD 10,4 cali oraz bezpieczne i wygodne mocowanie głowicy. Ponadto, Medilase Pro nie pobiera zbyt wiele prądu oraz posiada układ chłodzenia utrzymujący temperaturę wody na stałym, 20-25 stopniowym poziomie.

Odwiedź nasz sklep Beauty Planet i przekonaj się, że laser do depilacji Medilase Pro to najlepsze urządzenie do twojego salonu kosmetycznego.