× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Kosmetyki do dojrzałej cery. Jakie składniki powinny zawierać?

kosmetyki naturalne

Pielęgnacja dojrzałej cery wymaga odpowiednich kosmetyków, które przywrócą skórze elastyczność. Dzięki nowoczesnym produktom, opartym na naturalnych składnikach, możemy zachować młody wygląd na długo. Na jakie elementy składu warto zwrócić uwagę przed zakupem kosmetyku?

Witaminy E i C

Witamina E odpowiada za wiele procesów – przede wszystkim za wzmocnienie naczynek i poprawę kolorytu skóry. Witamina E jest niezastąpionym składnikiem kosmetyków do cery dojrzałej. Dermatolodzy cenią ją również za ochronę błony fosfolipidowej.

Witamina C z kolei odpowiada za syntezę kolagenu – niezbędnego do zachowania pięknej i jędrnej skóry. Ponadto skutecznie spłyca zmarszczki i neutralizuje wolne rodniki.

Witamina A

Retinol, czyli witamina A, to ceniony składnik wielu kremów. Kosmetyki do cery dojrzałej wykorzystują jej skuteczność w usuwaniu wolnych rodników, jak też stymulacji skóry do odnowy.

Witamina A to także naturalny filtr przeciwsłoneczny. Kremy, które posiadają ją w składzie, cieszą się skuteczną ochroną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Szarotka alpejska

Szarotka alpejska jest coraz częściej używana do produkcji kosmetyków dla cery dojrzałej. Charakteryzuje się ona właściwościami regenerującymi, a także oksydacyjnymi. Ponadto wykazuje działanie podobne do witaminy C – silnego przeciwutleniacza.

Ten unikalny kwiat chroni również naszą skórę przed oznakami starzenia, promieniami UV, czy też zewnętrznymi czynnikami, które mogą zaszkodzić naszej cerze. Kremy z szarotką alpejską są w stanie skutecznie poprawić owal twarzy i przywrócić jej miękkość oraz elastyczność.

Kolagen

Kosmetyki do dojrzałej skóry wykorzystują potęgę kolagenu od wielu lat. To białko tkanki łącznej, które odpowiada za elastyczną skórę bez zmarszczek. Ponadto kolagen przyśpiesza gojenie się ran oraz blizn.

W produkcji kosmetyków wykorzystuje się przede wszystkim kolagen pochodzący z ryb. Dzięki mniejszej strukturze może on jeszcze lepiej wnikać w skórę, docierając do najgłębszych warstw naskórka.

Kwas hialuronowy

Podobnie jak kolagen kwas hialuronowy jest jednym z głównych składników kosmetyków. Ten polisacharyd występuje w naskórku naturalnie. Odpowiada za wiązanie cząsteczek wody. W efekcie czego nasza skóra jest odpowiednio nawilżona.

Z wiekiem niestety spada poziom kwasu hialuronowego. Żeby zachować elastyczność skóry, warto sięgnąć po kosmetyki do dojrzałej cery, które są oparte na jego właściwościach.

Zapobieganie procesowi starzenia jest możliwe dzięki dobrze dobranym kosmetykom. Warto zwrócić uwagę na ich skład oraz dedykowany wiek. W efekcie czego dostarczymy skórze składników, których potrzebuje ona na danym etapie.