× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Kolczyki bez przekłuwania uszu? Poznaj modne wzory!

kolczyki

Podążanie za modą to dla wielu osób nie tylko hobby, ale także pomysł na życie i sposób na wyrażenie własnej, niepowtarzalnej osobowości. Codzienne stylizacje warto uzupełnić, zakładając odpowiednią i oryginalną biżuterię, która zwieńczy oczekiwany efekt wizualny. Jak to zrobić za pomocą kolczyków, które nie wymagają przekłucia uszu? O tym poniżej.

Kiedy warto zdecydować się na kolczyki bez przekłuwania?

Kolczyki na ucho, które nie wymagają wykonania zabiegu przekłuwania, są doskonałą alternatywą dla osób, które uwielbiają eksperymentować i bawić się różnymi wzorami biżuterii bez konieczności zakładania ich wciąż na te same miejsca. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się również wtedy, gdy biżuteria zakładana jest okazjonalnie i na tyle rzadko, że w przypadku standardowych kolczyków może dojść do zarośnięcia i zaniknięcia dziurek w uszach.

Pomimo że kolczyki na uszach bez przekłuwania wydają się nieinwazyjne i bezpieczne (co w gruncie rzeczy jest prawidłowym założeniem), należy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Szczególne znaczenie ma to dla osób zmagających się z alergią na nikiel, złoto czy srebro. W tym wypadku warto zapoznać się z ofertą hipoalergicznych wyrobów jubilerskich proponowanych przez markę Blomdahl.

Wzory kolczyków bez przekłuwania, które przykuwają spojrzenia

Kompozycje, jakie można stworzyć z nausznych kolczyków to przede wszystkim dowolność wzorów, kolorów i kształtów. Kolczyki na ucho bez przekłuwania w dużej mierze bazują na kształcie niedomkniętego okręgu o różnych średnicach i grubościach, na których grawerowany jest motyw przewodni, nierzadko zdobiony szlachetnymi kamieniami i cyrkoniami.

Prawdziwym hitem stały się konstrukcje kolczyków bez przekłuwania, które łączą ze sobą kilka półokręgów naraz, są gładkie, nie mają żadnych dodatkowych aplikacji ani wzorów. Dzięki temu idealnie komponują się zarówno z codzienną stylizacją, jak i tą wyjątkową i niebanalną na wyjątkowe okazje. By zaczerpnąć inspiracji, warto zajrzeć na oficjalną stronę Blomdahl, gdzie odnaleźć można nowe trendy jubilerskie.

Kolczyki na uszach z powodzeniem sprawdzają się wtedy, gdy decydujemy się na asymetryczną fryzurę i śmiałe odsłonięcie jednej strony twarzy, w tym — ucha. Wtedy zdecydowanie można pozwolić sobie na ozdoby pełne fantazji, w których dominować będą modne aktualnie motywy egzotycznych liści, kwiatów i geometrycznych wzorów.  Z takich ozdób można stworzyć wspaniałą kompozycję na całej długości ucha.

Czym kierować się, wybierając kolczyki na uszy bez przekłuwania

Podstawą idealnie dobranych kolczyków jest odnalezienie w nich cech, które podkreślają nasze naturalne piękno. Wśród trendów modowych, jakie teraz panują, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na motywy roślinne (przede wszystkim liście i plecione gałązki), zwierzęce ze szczególnym naciskiem na eleganckie, wijące wzory przeplatających się węży.

Nie tylko dodatkowe zdobienia są aktualnie w trendach, ale również gładkie faktury o wyraźnym połysku, które podkreślają kolor szlachetnego metalu. Można zauważyć, że najchętniej wybieranymi i modnymi, pozostają różowe i białe złoto, a także srebro. Na topie są także cyrkonie, perły i diamenty. 

Wybór kolczyków bez przekłuwania jest dobrym wariantem dla osób, które cenią sobie dowolność stylizacji i jej ciągłe zmiany, ale również dla tych, które mają lęk przed przebiciem uszu. Nowoczesne techniki tego zabiegu sprawiają, że strach jest zupełnie zbędny. Korzystając z metody zakładania kolczyków marki Blomdahl,można się przekonać, że jest to zupełnie bezbolesna i szybka czynność, która cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Czas zatem swobodnie zdecydować, czy do swojej stylizacji włączyć kolczyki bez przekłuwania, czy takie, które proponuje marka Blomdahl.