× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki makijaż na co dzień, do pracy, na randkę…?

makijaż

Makijaż dla wielu z nas staje się nie tylko sposobem na podkreślenie naturalnej urody czy zatuszowanie niedoskonałości. Coraz częściej stanowi sposób na wyrażenie siebie, pokazanie swojego charakteru, a tworzenie go jest okazją do świetnej zabawy. Jaki makijaż sprawdzi się na co dzień, do pracy i na randkę? Sprawdź nasze propozycje!

Jaki makijaż na co dzień?

Codzienny makijaż wielu z nas jest bardzo prosty i klasyczny. Zazwyczaj wykorzystujemy do niego kosmetyki naturalne, o bardzo lekkich formułach. Do wykonania nie potrzebujemy zazwyczaj wielu produktów. Pierwszym krokiem powinno być nawilżenie twarzy, a następnie nałożenie na nią podkładu lub kremu BB bądź CC. Mankamenty urody, które nie zostały przykryte przez produkt można zatuszować korektorem. Następnie twarz należy delikatnie przypudrować, najlepiej sypkim pudrem. Aby nadać cerze świeżości, warto użyć różu na policzki. Bardziej zaawansowane w kwestii makijażu panie mogą pokusić się o lekkie konturowanie twarzy bronzerem oraz rozświetlaczem. Kolejnym krokiem jest makijaż oka. Wiele kobiet decyduje się jedyne na wy tuszowanie rzęs, jednak głębi spojrzeniu mogą dodać cienie w kolorze nude (jaśniejszy odcień w kąciku, ciemniejszy na zewnątrz powieki) oraz kreski namalowane eyelinerem bądź miękką kredką. Bardzo wiele z nas na co dzień stosuje pomadki w różnych kolorach. Co zrobić, by „nie zjadały się” w ciągu dnia? Informacje o tym, jak zrobić trwały makijaż ust znajdziesz na Mag.net.pl. Wykonanie makijażu dziennego wielu z nas nie zajmuje sporo czasu, zwłaszcza gdy w toaletce posiada się sprawdzone, godne zaufania kosmetyki.

Co cechuje idealny makijaż do pracy?

Makijaż do pracy powinien być uzależniony od zasad panujących w danej firmie. Inaczej będą malować się panie wykonujące pracę biurową, inaczej pracujące w sklepie z kosmetykami, a inaczej stewardessy. Gdy szef nie stawia wymagań związanych z makijażem w miejscu pracy, warto postawić na klasyczny, delikatny dzienny make-up. Jego kluczowym aspektem powinno być zamaskowanie wszelkich niedoskonałości oraz oznak zmęczenia, dzięki czemu zyskuje się schludny, wypoczęty wygląd, który wzbudza zaufanie przełożonych oraz klientów. Warto zadbać o staranne pokreślenie oka oraz brwi. Specjaliści odradzają używanie szminek w intensywnych kolorach oraz produktów z dużymi drobinkami brokatu w miejscu racy – stanowią zbyt „imprezowe” elementy makijażu. Bardzo ważnym aspektem makijażu do pracy jest to, aby był trwały i nie wymagał wielu poprawek w ciągu dnia, a także, aby z jego pomocą kobieta stawała się silniejsza i bardziej pewna siebie.

Jak pomalować się na randkę?

Wykonanie makijażu na randkę jest zajęciem, podczas którego można „wyżyć się” artystycznie i pozwolić sobie na znacznie więcej niż w przypadku malowania twarzy do pracy czy na co dzień. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie smokey eyes z zalotną kreską eyelinerem. Dodatkowo idealnie sprawdzą się sztuczne rzęsy, które wydobędą głębię spojrzenia i powiększą oko. Do takiego makijażu idealnie sprawdzą się zarówno pomadki w mocnych kolorach, jak i delikatne szminki w kolorze nude oraz bezbarwne błyszczyki. Wybierając się na randkę, można pozwolić sobie na mocniejsze konturowanie twarzy, a także mieniące się produkty do makijażu. Warto pamiętać także o konturowaniu dekoltu.