× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jaki fotel kosmetyczny wybrać?

fotel kosmetyczny

Każdy, kto planuje otworzyć własny gabinet kosmetyczny, zadaje sobie pytanie, jak zaprojektować przestrzeń, aby była zgodna z wymogami sanepidu oraz przyjemna dla oka. To, jaki rodzaj fotela kosmetycznego wybierzemy, zależy od naszych osobistych preferencji, rodzaju oferowanych usług oraz budżetu przeznaczonego na zakup. W poniższym poście omówimy jaki fotel kosmetyczny będzie odpowiedni dla Twojego salonu i jak sprawić, by był jak najbardziej komfortowy dla Twoich klientów?

Czym kierować się przy wyborze fotela kosmetycznego?

Wybierając meble kosmetyczne, powinniśmy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością, a estetyka powinna być dla nas sprawą drugorzędną. Fotel kosmetyczny to jeden z najważniejszych mebli kosmetycznych, gdyż jest używany częściej niż jakikolwiek inny sprzęt. W związku z tym powinniśmy wybrać taki, który wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Na rynku niewiele jest modeli, które są na tyle uniwersalne, aby prawidłowo funkcjonować w każdym gabinecie, dlatego też musimy najpierw określić, jakie rodzaje zabiegów będziemy wykonywać w salonie. Inny fotel powinniśmy kupić jeśli chcemy skupić się tylko na zabiegach na twarz, a inny jeśli myślimy oferować zabiegi typu pedicure czy manicure. Dlatego określenie usług jakie chcemy wykonywać w salonie jest tak istotne. Oczywiście, jeśli chcemy, możemy zakupić „standardowy” fotel, który powinien sprawdzić się w każdych warunkach. Najlepiej jednak wybrać taki, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.

Rodzaje foteli kosmetycznych

Jest wiele elementów, które składają się na funkcjonalność fotela kosmetycznego. Dlatego przed jego wyborem musimy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Fotele kosmetyczne można podzielić na trzy rodzaje:

– Manualny fotel kosmetyczny – w którym podnóżek i oparcie regulowane są ręcznie, ich konstrukcja jest stosunkowo lekka i łatwa w transporcie

– Hydrauliczny fotel kosmetyczny – w którym wysokość regulowana jest przy użyciu dźwigni

– Elektryczny fotel kosmetyczny – w którym znajduje się kilka silników elektrycznych, co pozwala na szybką, prostą i wygodną zmianę wysokości i pozycji oparcia.

Fotel kosmetyczny który wybrać?

Fotel kosmetyczny powinien być zarówno funkcjonalny dla kosmetyczki, jak i powinien zapewniać klientowi komfort podczas zabiegu. Najlepszym rozwiązaniem jest elektryczny fotel kosmetyczny, który posiada silniki i jest sterowany zdalnie w celu regulacji w wielu płaszczyznach. Dzięki temu możemy szybko i łatwo dostosować ustawienia fotela do rodzaju wykonywanego zabiegu kosmetycznego. Co więcej fotel kosmetyczny z elektryczną regulacją wysokości pozwalają na utrzymanie prawidłowej postawy ciała, dzięki czemu unikniemy bólu pleców lub kończyn wynikającego ze złej postawy. Fotele kosmetyczne występują również w wersji hydraulicznej, która reguluje wysokość za pomocą pedału zwiększającego ciśnienie w układzie hydraulicznym, oraz standardowej. Jeśli dysponujemy większym budżetem, warto zakupić elektryczny fotel kosmetyczny, który usprawni codzienną pracę. Ekoskóra to najlepszy materiał, z którego można wykonać fotel, ponieważ jest łatwa w czyszczeniu i sterylizacji.