× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak uzyskać idealne brwi w domu?

idealne brwi

Nie ma potrzeby wydawać dużo pieniędzy na profesjonalną pielęgnację brwi, skoro takie same rezultaty możesz osiągnąć w domu! Przy odrobinie czasu i wysiłku możesz mieć idealne brwi, które podkreślą Twoją urodę. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak uzyskać perfekcyjne brwi w domu.

Odpowiednie narzędzia do stylizacji brwi

Używaj odpowiednich narzędzi. Jeśli chodzi o pielęgnację brwi, narzędzia dobrej jakości robią różnicę. Zainwestuj w dobrą pęsetę i skośną szczoteczkę, które pomogą nadać brwiom kształt i podkreślić ich linię. Najważniejsze narzędzia do stylizacji brwi to:

  • Dobra para pęset: To najważniejsze narzędzie do uzyskania idealnych brwi. Poszukaj pęsety, która ma skośne końcówki, dzięki czemu lepiej uchwycisz włoski.
  • Skośny pędzelek: Służy do wypełniania brwi i nadawania im określonego kształtu.
  • Szczoteczka ze szpulką: Służy do rozczesywania brwi i pomaga równomiernie rozprowadzić produkt.

Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepie internetowym https://www.pimpmylashes.pl/.

Poznaj swój kształt brwi

Nie wszystkie brwi są jednakowe! Zanim zaczniesz wyczesywać lub wypełniać brwi, przyjrzyj się dokładnie ich naturalnemu kształtowi. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć jak uzyskać idealny kształt brwi dla swojej twarzy. Pomogą Ci w tym produkty do brwi takie jak suwmiarka, nić barwiąca oraz linijka do architektury brwi.

Wyrywanie włosków we właściwym kierunku

Podczas wyrywania włosów pęsetą, zawsze wyrywaj je zgodnie z kierunkiem wzrostu. Pozwoli to uniknąć łamania i wrastania włosków. Wyrywanie brwi zacznij od najbardziej wewnętrznej części brwi i kieruj się na zewnątrz. Powoli przeczesuj całą brew, wyrywając tylko kilka włosków naraz.

Wypełnij brwi

Teraz gdy masz już idealny kształt, nadszedł czas na wypełnienie brwi. Możesz do tego celu użyć kredki do brwi, pudru lub żelu. Jeśli używasz kredki do brwi, wybierz taką, która jest o jeden odcień jaśniejsza niż Twój naturalny kolor włosów. Pozwoli to uzyskać bardziej naturalny wygląd. Wypełniając brwi, wykonuj lekkie pociągnięcia, aby stworzyć linie przypominające drobne włoski. Podążaj zgodnie z kierunkiem brwi i wypełnij wszystkie nieliczne miejsca. Za pomocą szczoteczki wmasuj produkt w brwi, aby uzyskać łagodniejszy wygląd.  Jeżeli używasz pudru do brwi, nałóż produkt zwilżoną, skośnie ściętą szczoteczką. Zacznij od wewnętrznej części brwi i przesuwaj się na zewnątrz. Lekką ręką, delikatnymi pociągnięciami, wypełnij ewentualne braki.

Wyrównanie brwi

Kiedy już będziesz zadowolona z kształtu i pełności swoich brwi, utrwal je bezbarwnym żelem do brwi. Nałóż żel za pomocą skośnej szczoteczki, zaczynając od wewnętrznej części brwi i kierując się na zewnątrz. Lekkimi pociągnięciami wypełnij ewentualne braki. Wyreguluj brwi, przeczesując je czystą szczoteczką ze szpulką. Dzięki temu brwi będą wyglądały schludnie i zadbanie przez cały dzień!

Dzięki tym wskazówkom możesz z łatwością osiągnąć perfekcyjne brwi w domu. Tylko pamiętaj, żeby być cierpliwym i nie spieszyć się. W końcu dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają!