× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu?

Jak samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu?

Przedłużanie paznokci to zabieg, który obecnie wykonuje wiele kobiet. Część z nich jednak rezygnuje z wizyt u kosmetyczki i decyduje się na niego w domowym zaciszu. Jak samodzielnie przedłużyć paznokcie oraz w jakie produkty warto zaopatrzyć się na samym początku? Wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule!

Czy warto wykonywać zabieg przedłużania paznokci w domu?

Lśniące włosy, gładka cera i mocne, długie paznokcie to marzenie większości kobiet. Nie w każdym przypadku natura jest jednak na tyle łaskawa – zwłaszcza, gdy mowa o paznokciach. Jak zatem sprawić, aby stały się ozdobą dłoni? Prostym sposobem jest ich przedłużenie, wybierając jedną z dostępnych obecnie metod. Warto zauważyć, że coraz więcej pań decyduje się nabrać wprawy w przedłużaniu paznokci i wykonywać ten zabieg samodzielnie we własnym domu. Czy na pewno jest to dobry pomysł? Zdecydowanie tak, o ile tylko w wyposażenie wchodzą odpowiednie akcesoria i preparaty. Ich jakość jest niezwykle ważna, podobnie jak rodzaj wybranych kosmetyków.

Niektóre preparaty są bardziej wymagające, przez co poleca się ich wykorzystywanie w salonach kosmetycznych, w których usługi wykonują doświadczone manicurzystki. Samodzielna praca z żelem czy akrylem, szczególnie na początku, nie zawsze może iść zgodnie z zamierzonym planem. Produkty o rzadszej konsystencji mogą nieestetycznie rozlewać się na skórki, zaś te wymagające poziomowania tworzyć nierównomierną strukturę na powierzchni płytki paznokcia. Na szczęście dzisiejsze rozwiązania bywają też dużo wygodniejsze – wystarczy zdecydować się na acrylgel, czyli połączenie wytrzymałości akrylu i elastyczności żelu. 

Acrylgel to produkt posiadający gęstą konsystencję, dzięki czemu nie spływa na skórki i umożliwia zaaplikowanie go jednocześnie na wszystkie paznokcie jednej dłoni. Doskonale nadaje się do modelowania paznokci nawet przez początkujące osoby, które dopiero uczą się sztuki przedłużania paznokci. Ponadto, zaletą akrylożelu jest też brak intensywnego zapachu, co ma duże znaczenie, kiedy zabieg wykonywany jest w domu. 

Jak samodzielnie nałożyć acrylgel?

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria niezbędne do przedłużenia paznokci, do których należą:

  • acrylgel w wybranym kolorze,
  • pędzelek do acrylogelu,
  • primer,
  • baza hybrydowa,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe,
  • pilnik o gradacji 100/180,
  • szablony do przedłużania lub dual formy,
  • lampa LED/UV.

Przedłużanie paznokci na szablonie

Opracowany wcześniej i zmatowiony paznokieć przetrzyj cleanerem i zaaplikuj primer. Dokładnie dopasuj szablon umieszczając go pod paznokciem, a następnie nałóż bazę hybrydową, utwardzając ją przez 1 minutę w lampie LED. W kolejnym kroku umieść na paznokciu niewielką kulkę acrylogelu i rozprowadź ją po szablonie zwilżonym w cleanerze pędzelkiem. Na koniec utwardź paznokieć pod lampą tak długo, jak zaleca producent używanego preparatu, usuń szablon i nadaj właściwy kształt przedłużonej płytce przy pomocy pilniczka. W tym kroku możesz również nałożyć kolorowy lakier hybrydowy, zabezpieczając całość topem i utwardzając jego warstwę pod lampą. 

Przedłużanie paznokci na dualformie

Podobnie jak w przypadku szablonu, na początku opracuj paznokieć i skórki dookoła niego. Przetrzyj paznokcie cleanerem, nałóż primer i dobierz odpowiedni rozmiar dualformy. Następnie zaaplikuj kulkę acrylogelu i rozprowadź go pędzelkiem zamoczonym wcześniej delikatnie w cleanerze. Gotowe paznokcie utwardź przy pomocy lampy LED przez 1 minutę, ostrożnie usuń dualformę i pilnikiem nadaj paznokciom pożądany kształt. Podobnie jak w poprzedniej metodzie, również możesz stworzyć kolorowy manicure, używając dowolnego lakieru hybrydowego i zabezpieczając go na koniec topem.