× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak odmłodzić się o 10 lat i zniwelować widoczne zmarszczki?

Jak odmłodzić się o 10 lat i zniwelować widoczne zmarszczki?

Zmarszczki są problemem wielu kobiet już po 25 roku życia. Jednak wtedy jeszcze są mało widoczne. Natomiast już po 30-tce, jeśli zaniedbało się wcześniejszą kurację przeciwzmarszczkową, mogą pojawić się głębsze i wyraźniejsze, choć wtedy jeszcze też można uratować swoją skórę i ją odmłodzić. Dziś podpowiemy jak odmłodzić się o 10 lat i zniwelować widoczne zmarszczki.

Pamiętaj o gruntownym oczyszczaniu skóry 

Rutynę pielęgnacyjną, która ma Cię odmłodzić o 10 lat musisz zacząć od dobrego oczyszczania. Nagromadzone zanieczyszczenia muszą zostać usunięte, podobnie jak nadmiar sebum. Możesz sięgnąć po uniwersalny w kwestii oczyszczania płyn micelarny, który nie tylko oczyści skórę, ale i pozostawi na niej delikatny film ochronny. Alternatywą może być zastosowanie mleczka czy żelu do mycia twarzy, a także koniecznie toniku, który przywróci skórze równowagę pH i przygotuje ją do dalszych zabiegów odmładzających. Raz w tygodniu stosuj peeling enzymatyczny lub kwasowy, by złuszczyć zrogowaciały naskórek, a także pobudzić procesy regeneracyjne skóry.        

Wykorzystaj spotęgowane działanie serum i kremu przeciwzmarszczkowego 

Jeżeli problemem u Ciebie jest lwia zmarszczka, która dodaje Ci powagi i lat, to wiedz, że niezależnie od jej głębokości, możesz ją zniwelować. Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Postaw na serum, które w swoim składzie zawiera nie tylko głęboko nawilżający kwas hialuronowy, ale i niacynamid czy kwas ferulowy oraz witaminę C. Połączone działanie tych składników sprawia, że Twoja zmarszczka może stopniowo zostać wypełniona. Jeżeli taki efekt nie jest wystarczający, bo np. przez mimikę skóra w tym miejscu ciągle pracuje, możesz postawić na dobrodziejstwo medycyny estetycznej. W ten sposób wypełnisz zmarszczkę i przynajmniej na pół roku do roku pozbędziesz się problemu. Niemniej jednak, gdy zmarszczka nie jest bardzo głęboka spotęgowane działanie serum i kremu przeciwzmarszczowego z pewnością pomoże. Warto podkreślić, że wymienione składniki skutecznie niwelują także ewentualne przebarwienia na skórze. Niacynamid wpływa na syntezę ceramidów i lipidów, stąd wzmocni też płaszcz hydrolipidowy. Kwas ferulowy to składnik, który pobudzi produkcję nowego kolagenu i zmarszczki zaczną być coraz mniej widoczne. Pamiętaj, by stosując serum i krem zachować odstęp pomiędzy jednym, a drugim kosmetykiem, najlepiej kilkanaście minut. Krem zabezpieczy przed uszkodzeniem warstwy hydrolipidowej, parowaniem wody czy cennych składników odżywczych wraz z nią. Jednocześnie nie pozostawi na skórze tłustego, zapychającego filmu. Pamiętaj, by na makijaż albo w ramach tej pielęgnacji stosować filtr SPF. Jeżeli wybierasz wykończenie makijażu, to sięgnij po mgiełkę z filtrem SPF. Z kolei krem z filtrem UV nakładaj jako bazę pod makijaż. Ochrona UV jest niezbędna i sprawia, że nowe plamy pigmentacyjne się nie pojawiają, a skóra może wyglądać dłużej młodo.                 

Postaw na refleksy na włosach i ich widoczne odżywienie 

Aby odmłodzić się o 10 lat postaw też na nowy kolor na swoich włosach. Nie musisz bać się rozjaśniania. Postaw na modne blond refleksy, które odświeżą Twój wygląd. Choć faktycznie rozjaśnianie powoduje przesuszenie włosów, to odpowiednie kosmetyki pozwolą Ci wypełnić ubytki i domknąć łuski włosa, a do tego dobrze je nawilżać. Stosuj metodę OMO przy myciu głowy i najpierw odżywkę humektantową na długości, potem szampon na skórę głowy, a po zmyciu obydwu kosmetyków także odżywkę emolientową. Tę ostatnią pozostaw na dłużej, a następnie spłucz. Na długość możesz zastosować odżywkę termoochronną, która będzie zabezpieczać włosy podczas stylizacji czy w czasie gdy indeks UV jest wysoki.