× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Demakijaż krok po kroku

Demakijaż

Świat produktów do demakijażu zmienił się diametralnie w ciągu ostatnich kilku lat. Minęły już czasy znienawidzonych płynów, które sprawiały, że skóra była sucha i podrażniona. Możemy zdecydować się na klasyczne mleczko, płyn micelarny, czy olejek oczyszczający. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Płyn do demakijażu oczu to płyn, który służy do usuwania makijażu oczu. Może być stosowany samodzielnie lub z wacikiem, a także z wodą lub bez niej. Nie wszystkie środki do usuwania makijażu są takie same. I istnieje wiele różnych typów removerów tak, aby dopasować się do Twoich potrzeb, w zależności od tego, jaki rodzaj makijażu nosisz i jak dużo go nosisz na raz:

  • Demakijaż oczu – jeśli masz tendencję do noszenia dużej ilości makijażu oczu, produkt na bazie oleju jest najlepszy do usuwania wodoodpornego tuszu do rzęs i eyelinera. Produkty oleiste rozpuszczą olejki (jak te używane w tuszu do rzęs), ale mogą nie działać tak dobrze na inne rodzaje kosmetyków, takie jak podkład lub szminka. Więc jeśli poszukujesz czegoś wystarczająco delikatnego do usuwania cienia do powiek, ale także skutecznego w pozbywaniu się tuszu do rzęs, zdecyduj się na środek ściągający
  • Lipstick remover – jeśli jest coś, co przeszkadza ci w używaniu zwykłego mycia twarzy lub mydła jako środka czyszczącego, to zdecydowanie sięgnij po “Lipstick remover”. Można znaleźć je dość niedrogo – należy pamiętać jednak, że niektóre mogą zawierać alkohol, który może wysuszyć usta nawet bardziej niż zwykle (wszyscy wiemy, jak ważne jest nawilżanie).

Może warto wybrać chusteczki do demakijażu?

  • Chusteczki do makijażu służą jako szybki i łatwy sposób na usunięcie makijażu – zwłaszcza wieczorem. Mogą być używane z wodą lub bez wody, chociaż większość marek zaleca używanie ich po oczyszczeniu za pomocą wysokiej jakości preparatu oczyszczającego.
  • Jeśli masz na sobie wodoodporny tusz do rzęs lub eyeliner, może być konieczne użycie środka do demakijażu na bazie oleju przed wytarciem twarzy.
  • Najlepsze bezolejowe środki do usuwania makijażu są sformułowane bez oleju mineralnego lub petrolatum (wazelina). Należy pamiętać jednak, że składniki te mogą zatykać pory i powodować wypryski, jeśli zostaną uwięzione w porach skóry na noc.

Eksfoliatory to kolejna popularna kategoria kosmetyków do demakijażu. Ich zadaniem jest usuwanie martwych komórek skóry z powierzchni twarzy, ciała i ust. Są dostępne w wielu różnych formach — niektóre produkty wykorzystują substancje chemiczne do usuwania martwego naskórka, podczas gdy inne są fizycznymi środkami złuszczającymi. Chemiczne środki złuszczające można stosować na twarz i ciało, ale nie na usta, ponieważ mogą one powodować podrażnienia. Fizyczne środki złuszczające można również stosować w dowolnym miejscu na ciele, o ile nie ma się wrażliwej skóry. Środki złuszczające są doskonałe dla osób cierpiących na trądzik lub inne choroby skóry, ponieważ pomagają zmniejszyć stan zapalny i pozostawiają świeżą, promienną cerę.

Może cię zainteresuje: Poznaj najlepsze kosmetyki na lato 2023.