× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Ból w klatce piersiowej – czy mamy o co się martwić?

Czy ból w klatce piersiowej powinien nas martwić? Czy są powody do zmartwień? Nasz tekst rozwieje Twoje wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Ból w klatce piersiowej – jakie mogą być jego przyczyny?

Każdy z nas musi liczyć się z tym, że tego typu dolegliwości mogą wynikać z różnych przyczyn. Czasami za ból w klatce piersiowej odpowiadają silne doznania emocjonalne lub przewlekły stres. Jednak to dopiero początek, ponieważ ból w klatce piersiowej podczas wysiłku również może się pojawić i to nie tylko w czasie ćwiczeń, ale również wtedy, gdy po prostu zmęczymy się dźwiganiem zakupów, czy wykonywaniem innych czynności. Jeśli doznaliśmy urazu klatki piersiowej lub złamania żeber to ból może objawiać się przy kaszlu, głębszym wdechu lub ruchu klatki piersiowej. Przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, zatorze płuc, chorobie refluksowej, czy przy innych schorzeniach również mogą pojawiać się dolegliwości bólowe w klatce piersiowej.

Ból w klatce piersiowej – jest o co się martwić?

Niestety w wielu przypadkach ból w klatce piersiowej nie wróży niczego dobrego, więc nie należy go bagatelizować i czekać, aż sam ustąpi. W takich przypadkach najlepiej od razu zapisać się na wizytę do profesjonalnego gabinetu kardiologicznego, zwłaszcza że pozostaje do naszej dyspozycji. To właśnie tutaj specjalista zleci stosowane badania, a następnie na ich podstawie oceni stan naszego zdrowia i jeśli będzie to konieczne, wdroży leczenie.