× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Beżowy blond – stylowa koloryzacja, na którą warto się zdecydować plus rady jak dbać o włosy, by zachować kolor na dłużej

Beżowy blond - stylowa koloryzacja, na którą warto się zdecydować plus rady jak dbać o włosy, by zachować kolor na dłużej

Jeżeli zawsze marzyłyście o włosach blond, ale Matka Natura obdarzyła Was włosami w kolorze ciemnego blondu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić swoje marzenia. Na pewno możemy polecić Wam kolor beżowy blond. Warto dowiedzieć się więcej na temat tej koloryzacji. Poznajcie też rady, jak dbać o włosy blond.

Beżowy blond – idealny kolor dla każdej z nas

Trendy szybko się zmieniają. Prawda jest taka, że to co było modne wczoraj, dziś jest już faux pas. Zaś to co modne jest dziś, jutro wcale nie musi być. Ale są też trendy, które można uznać za ponadczasowe. Z mody nigdy nie wyjdzie torebka Chanel czy koloryzacja beżowy blond. Można określić go mianem uniwersalnego, gdyż naprawdę pasuje każdej kobiecie. Wynika to w faktu, że jest to kolor w pełni neutralny, średni. Do tego nie ma żadnych, ani zimnych, ani też ciepłych odcieni czy tonów. Zatem na taką koloryzację mogą zdecydować się zarówno kobiety mające alabastrową skórę, jak i przechodzącą w odcienie szarości czy koloru żółtego. Nie ma znaczenia czy Wasza oprawa oczu jest ciemna czy jasna, beżowy blond to strzał w dziesiątkę. Alternatywą dla takiej koloryzacji jest beżowy blond z refleksami, który nada włosom jakby więcej objętości. Niezależnie czy wybierzecie klasyczny beżowy blond, czy ten z refleksami, to pewne jest to, że będziecie zachwycone. Taka koloryzacja wygładza rysy twarzy i odwraca uwagę od niedoskonałości. Pamiętajcie o tym, że beżowy blond dobrze się prezentuje zarówno na długich, średnich, jak i bardzo krótkich włosach.

Jak często farbować włosy?

Czasami można usłyszeć, że zbyt częsta koloryzacja niszczy włosy. Cóż, nie jest to do końca prawda. Na pewno je uwrażliwia, ale stawiają na właściwą pielęgnację nie trzeba obawiać się uszkodzeń łuski czy przesuszania. Nie oznacza to jednak, że można co chwilę farbować włosy. Nic bardziej mylnego. Najlepiej robić to co dwa czy nawet trzy miesiące. Jednocześnie częściej można zdecydować się na tonowanie. Jest to coraz popularniejszy zabieg fryzjerski, który odświeża kolor, sprawia, że nikną żółte odcienie, a przy tym sprawia, że odrost jest mniej widoczny. Tonowanie już w żaden sposób nie obciąża włosów. Można je wykonywać raz na miesiąc. Oczywiście sytuacja się nieco komplikuje, gdy macie naturalnie czarne włosy i aby uzyskać taką koloryzację musicie rozjaśniać włosy. Wtedy lepiej robić to co 3 miesiące, zaś odrosty możecie maskować stosując pudry czy korektory na odrosty. Szybko dają efekt, choć jest on krótkotrwały.

Jak dbać o włosy blond? Poznajcie sposoby na właściwą pielęgnację

Włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji, szczególnie gdy są wysokoporowate. Podstawą jest oczywiście nawilżanie. Do tego celu powinniście sięgnąć po kosmetyki, które w składzie mają wysokie stężenie olejów roślinnych i witaminy C, a także kwasu hialuronowego. Co drugi dzień możecie wykonać olejowanie włosów, czyli na suche i odświeżone włosy należy od samej nasady nałożyć olejek. Wystarczy poczekać 15 minut i po tym czasie olejek zmyć ciepłą wodą, a na koniec umyć włosy, nałożyć odżywkę i spłukać ją. Musicie jednak wiedzieć, że niektóre olejki powodują żółknięcie koloru. Stąd trzeba całkowicie zrezygnować z oleju rycynowego czy słonecznikowego. Za to najlepiej sprawdzi się olej kokosowy. Aby wzmocnić efekt, stosujcie olejek na same końcówki. Przy czym tego kosmetyku nie trzeba zmywać.