Ciągły postęp chirurgii plastycznej sprawia, że w walce o urodę nie trzeba bazować wyłącznie na naturalnych predyspozycjach organizmu i kosmetykach. Poprawianie urody przy pomocy skalpela jest równie popularne zarówno u kobiet, jak i mężczyzn i pozwala na zlikwidowanie mankamentów całego ciała. Wachlarz oferowanych technik operacyjnych staje się coraz szerszy i bardziej różnorodny. Jednak od dłuższego czasu na podium popularności plasują się trzy zabiegi chirurgii plastycznej. Jakie? Dowiesz się z tego artykułu.
Korekta opadających powiek – dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Opadanie powiek jest skutkiem starzenia się skóry. Nie jest to jedynie problem estetyczny, ponieważ powieka przysłania źrenicę i mocno ogranicza pole widzenia. Wpływa to na bezpieczeństwo i funkcjonowanie pacjenta, utrudniając np. prowadzenie samochodu, pisanie i czytanie.
Korekta opadających powiek jest wykonywana po podskórnym wstrzyknięciu adrenaliny albo lidokainy, co znieczula operowane miejsce. W trakcie zabiegu chirurg nacina skórę w naturalnym załamaniu górnej powieki, a następnie usuwa nagromadzoną w nadmiarze tkankę tłuszczową oraz skórę. Na końcu zszywa ranę przy użyciu cieniutkich nici.
Postępowanie pooperacyjne
Normalnym objawem jest utrzymywanie się obrzęku i bólu powiek przez maksymalnie 14 dni po interwencji medycznej. Szwy usuwa się po tygodniu. Nie można zapominać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni po zabiegu. Panie muszą obywać się bez makijażu przez 10 dni, a potem ograniczać jego stosowanie do minimum przez parę tygodni.
Gabinet medycyny estetycznej, wykonujący zabieg jakim jest korekta powiek w Gdyni, zwraca uwagę na odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu po zabiegu i zaleca wstrzymanie się od zakładania soczewek kontaktowych, przez pierwszych 7 dni od dnia przeprowadzonej operacji.
Chirurgiczna korekta worków pod oczami – na czym polega zabieg?
Osoba mająca worki pod oczami wygląda na bardzo zmęczoną i starszą niż wynika to z daty jej urodzenia. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w formie zastrzyku, lekarz dokonuje nacięcia tuż pod linią dolnych rzęs. Potem usuwa odpowiednią ilość skóry, tłuszczu i mięśni. Na końcu napina i zszywa skórę w taki sposób, aby później blizna była jak najmniej widoczna. Przez kilka dni po zabiegu utrzymuje się ból i obrzęk, więc warto wspomagać się środkami przeciwbólowymi. Po 7 dniach można udać się do gabinetu zabiegowego w celu zdjęcia szwów. Do tego czasu zakazany jest wysiłek fizyczny oraz schylanie się i podnoszenie ciężkich rzeczy.
Korekta odstających uszu – charakterystyka zabiegu
Do wykonania tego zabiegu nie ma wskazań ściśle medycznych. Jednak jego przeprowadzenie ma duże znaczenie dla samopoczucia pacjenta, Nie zaleca się przeprowadzania korekty uszu u osób poniżej 6 roku życia. Po osiągnięciu tego wieku wygląd tej części ciała nie ulega już istotnym zmianom, a chrząstka jest całkowicie ukształtowana.
Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 1-1,5 godziny. Po zastrzyku z lidokainą albo adrenaliną pacjent zachowuje pełną świadomość, ale nie czuje bólu. Lekarz lekko nacina miejsce tuż za uchem, a potem nadaje chrząstce odpowiedni kształt. Po ok. 7-14 dniach od operacji trzeba zgłosić się na zdjęcie szwów. W tym czasie pacjent musi uważnie obserwować okolicę ucha oraz nosić duży opatrunek z elastyczną opaską. Z uwagi na ból i obrzęk operowanego miejsca, zasadne jest przyjmowanie łagodnych środków przeciwbólowych przez kilka dni. Po tym czasie nieprzyjemne objawy powinny minąć. Ponadto nie można dotykać uszu oraz zrezygnować z zakładania przedmiotów stykających się bezpośrednio z tym obszarem np. okularów, ozdób. Rozmowy telefoniczne trzeba ograniczyć do minimum. Przez 4 tygodnie zaleca się noszenie opaski, której zadaniem jest zabezpieczenie ucha przed niekorzystną zmianą kształtu. Należy unikać wysiłku fizycznego przez co najmniej miesiąc.
Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Gabinetu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Gdyni – https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html/, gdzie zawarte zostały wszystkie najważniejsze informacje dotyczące procedury przed, jak i pozabiegowej oraz przykładowe efekty korekty odstających uszu.