Dieta Zdrowe żywienie Zdrowie

Niezdrowa żywność – czego unikać? Co nam szkodzi a co nas truje?

niezdrowa żywność

Niezdrowa żywność kojarzy nam się przede wszystkim ze słodyczami, restauracjami szybkiej obsługi i słodzonymi napojami. Toksyny w jedzeniu, takie jak te dostarczane przez konserwanty i sztuczne barwniki, kryją się w jednak w wielu innych produktach. Zdrowe odżywianie to nie tylko owoce i warzywa, ale takżę unikanie trucizn, przez które wolne rodniki mnożą się w naszym ciele. W tym artykule odpowiemy na pytanie jak się zdrowo odżywiać, czego unikać, oraz czy detoks organizmu jest potrzebny każdemu z nas. Przeczytaj kilka prostych wskazówek, które w prostu sposób wprowadzić w swoje życie i zmień swoje nawyki żywieniowe już dziś!

Niezdrowa żywność – co to oznacza?

Niezdrowa żywność to taka, której właściwości wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia. Niestety, nie tylko to, co jemy, ma wpływ na naszą kondycję, ale także to, ile jemy. Nawet najzdrowsze produkty zjadane w zbyt dużych ilościach mogą stać się dla nas szkodliwe. Pamiętaj więc, że odżywiać się zdrowo, oznacza nie tylko jeść właściwe produkty, ale także właściwe porcje.

Niezdrowa żywność – czego unikać?

Tak jak wspomnieliśmy, niezdrową żywnością mogą stać się zdrowe produkty konsumowane w nadmiarze, takie jak oleje czy niektóre witaminy i mikroelementy. Nawet zazwyczaj potępiane wolne rodniki, są potrzebne naszemu organizmowi w niewielkich ilościach. Jest jednak grupa produktów, która powinny całkowicie zniknąć z naszego jadłospisu. Są to przede wszystkim:

  • cukier – ilość nadmiernie spożywanego cukru przez większość ludzi jest zatrważająca. Nawet unikanie napojów i słodyczy nie zapewni nam spożywania odpowiednio małej dawki cukru. Zatrważająca większość produktów spożywczych dostępnych w sklepach zawiera w sobie cukier,  jako polepszacz smaku. Musisz zwracać uwagę na etykiety oraz podaną na nich zawartość cukru. Uważaj na “fit” batoniki, które tak naprawdę są cukrową bombą.
  • produkty “bez tłuszczu” – te zawierają większą ilość cukru ze względu na walory smakowe, których produkt bez tłuszczu jest pozbawiony.
  • fast foody – są zazwyczaj robione na szkodliwym tłuszczu zwierzęcym. Zawierają także ogromne ilości soli.
    sztuczne barwniki, konserwanty – jedzenie, które je zawiera jest sztuczne i jest źródłem powstawania nadmiaru wolnych rodników.

Niezdrowa żywność – kto powinien na nią uważać?

Niezdrowa żywność to nie tylko jedzenie, którego powinni unikać ludzie odchudzający się, na diecie, starający się o ładną sylwetkę. Zdrowe odżywianie powinno dotyczyć każdego człowieka, bowiem wpływ niezdrowego żywienia na organizm człowieka jest ogromny. Większość śmiertelnych chorób cywilizacyjnych swoje podłoże ma właśnie w nieprawidłowym odżywianiu.

Niezdrowa żywność – co w zamian?

Unikanie niezdrowej żywności to kwestia wyrobienia w sobie zdrowych nawyków. Kiedy masz ochotę sięgnąć po czekoladę, batonik (szczególnie ten, który podobno ma być zdrowy), po prostu zjedz owoc. Kiedy masz ochotę pochrupać chipsy, wybierz w to miejsce orzechy. Zamiast śmietany użyj jogurtu naturalnego o zwykłej zawartości tłuszczu. Pamiętaj, że ten odtłuszczony będzie miał więcej cukru!

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze