Kobiety Medycyna Porady lekarskie Zabiegi

Wypełnianie warg sromowych – rewitalizacja okolic intymnych

problem warg sromowych z którym możesz sobie poradzić

Problemy estetyczne okolic intymnych ostatnimi czasy przestały już być tematem tabu. Wiele kobiet przyznaje się, że nie są zadowolone z wyglądu swoich okolic intymnych. Upływający czas wpływa na jędrność skóry i wygląd  naszego ciała – całego ciała, nie wyłączając przy tym okolic intymnych. Również przebyty poród nie pozostawia bez zmian wyglądu pochwy. Jednakże przy kompleksach dotyczących ud, brzucha czy piersi metoda na poprawienie ich wyglądu jest prosta – odpowiednia dieta, ćwiczenia i pielęgnacja. Co jednak zrobić, kiedy w kompleksy wpędza nas wygląd waginy i przeszkadza w pełnej satysfakcji ze wspólnie spędzanych chwil z partnerem?

Nieprzyjemne efekty zaniku warg sromowych

Wiele kobiet również boryka się z problemami zdrowotnymi wynikającymi z wyglądy okolic intymnych. Wbrew przekonaniom problem małych warg sromowych lub nawet niemalże całkowitego ich zaniku jest dosyć częsty wśród kobiet. Zazwyczaj wpływ mają na to uwarunkowania genetyczne oraz okres przekwitania. Zmniejszone wargi sromowe większe są częstą przyczyną wysuszenia warg sromowych mniejszych, a co za tym idzie są bardziej podatne na mikrourazy i stany zapalne, pojawia się suchość pochwy, pieczenie i swędzenie miejsc intymnych oraz brak prawidłowego nawilżenia. W efekcie cierpi na tym satysfakcja ze współżycia seksualnego kobiet, seks zaczyna wiązać się nie z przyjemnością, a z bólem czy dyskomfortem. Również uprawianie sportu staje się bolesne i wywołuje otarcia. Jak poradzić sobie z problemami natury intymnej?

Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet związanym ze zmianą wyglądu warg sromowych. Coraz popularniejszy staje się zabieg augmentacji warg sromowych, czyli wypełniania ich kwasem hialuronowym i rewitalizacji pochwy. Zwiększa się ich objętość, modeluje ich kształt, a co za tym idzie zabezpiecza w ten sposób wargi sromowe mniejsze i likwiduje większość niedogodności okolic intymnych.

Jak wygląda zabieg powiększania warg sromowych?

Polega on na podaniu w tkankę podskórną warg sromowych preparatu zawierającego związek silnie wiążący wodę, który przywraca prawidłową objętość, pozwala na modelowanie ich kształtu i nawilża wargi sromowe. Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę śluzówki oraz odmładza okolice intymne przez stymulowanie fibroblasty do produkcji nowego kolagenu odpowiadającego za jędrność i elastyczność skóry.

Specjaliści Kliniki Sthetic dr Jagielskiej w Warszawie zapewniają, że zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny, ponieważ kwas hialuronowy wprowadzany jest w obszar warg przy pomocy kaniuli, czyli miękkiej igły ułatwiającej miejscowe podanie preparatu i następnie rozprowadzenie go w całym obszarze warg sromowych podlegającym korekcji. Procedura zabiegowa trwa około 30 minut.

Po jej zakończeniu, szczególnie delikatna skóra okolic intymnych może być przez kilka dni obolała, lekko opuchnięta i zaczerwieniona.

Efekty wypełniania warg sromowych

  • przywrócenie objętości warg sromowych,
  • nawilżenie i odmłodzenie okolic intymnych,
  • odtworzenie warg sromowych większych o jednakowej wielkości,
  • rewitalizacja pochwy,
  • lepsza bariera przed infekcjami i podrażnieniami,
  • przeciwdziałania suchości pochwy, nawilżenie jej śluzówki,
  • ustąpienie dolegliwości w postaci bólu czy świądu okolic intymnych,
  • ochrona przed częstymi zakażeniami,
  • wymodelowany kształt warg sromowych.

Warto zastanowić się nad poddaniem się zabiegowi wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym. Lekarze Kliniki Sthetic dr Jagielskiej w Warszawie potwierdzają, że nieprawidłowy wygląd warg sromowych ich pacjentek rzutował na pewność siebie i satysfakcję z życia intymnego, co wpływało na relacje między partnerami oraz często było przyczyną poważnych infekcji okolic intymnych.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze