Leczenie Medycyna Medyczne Porady lekarskie Zabiegi

Rekonstrukcja płytki za pomocą żelu do paznokci

rekonstrukcja paznokcia

Pokrycie płytki paznokcia żelem jest zabiegiem bardzo często wykonywanym w gabinetach podologicznych. Ta metoda pozwala nie tylko zakryć uszkodzone i odrastające po urazach mechanicznych paznokcie, ale również stanowi element leczenia niektórych schorzeń, naprowadzając płytkę na odpowiedni tor wzrostu, a także skutecznie ją chroniąc. Aby zabieg rekonstrukcji paznokcia był w pełni udany i przyniósł pożądane rezultaty, niezwykle ważne jest, by podolog użył odpowiedniego żelu do paznokci wysokiej jakości, który zapewni trwałość i odpowiedni wygląd paznokcia.

Rekonstrukcja paznokcia – kiedy wykonać ją pacjentowi?

Część pacjentów, a w szczególności pacjentek, niekiedy życzy sobie wypełnienia paznokci żelem, aby nadać im odpowiedni kształt ze względów czysto estetycznych. Przede wszystkim jest to jednak sposób na to, aby ukryć różne defekty i mankamenty płytki paznokciowej. Wykonanie rekonstrukcji z użyciem żelu do paznokci zaleca się przede wszystkim pacjentom, którzy:

  • są w trakcie leczenia grzybicy paznokci, które wymagało usunięcia znacznej części płytki. Wówczas wykonanie rekonstrukcji służy przede wszystkim ochronie tkanki skórnej i zakończeń nerwów przed urazami, a także wspomaga proces odrastania paznokcia.
  • zmagają się z onycholizą, w wyniku której płytka odwarstwiła się od łożyska i musiała zostać usunięta.
  • po zabiegach chirurgicznych usunięcia wrastającego paznokcia lub po jego deformacji, w celu uzupełnienia i przykrycia nieestetycznych zmian
  • w przypadku kruchej i łamliwej płytki paznokcia właściwego, aby wzmocnić paznokcie i umożliwić ich wzrost

Na czym polega zabieg rekonstrukcji?

Aby zrekonstruować płytkę paznokcia, należy wypełnić ubytki specjalną masą żelową. Wykonanie zabiegu wymaga jednak tego, aby oryginalna płytka pacjenta miała odpowiednią długość, która powinna wynosił około ⅓ normalnej długości paznokcia, w przeciwnym razie zabieg się nie powiedzie. Nie jest także możliwe wykonanie żelowej protezy w przypadku całkowitego braku paznokcia. Przed aplikacją specjalnych żeli do paznokci konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie płytki, a także jej wygładzenie za pomocą frezarki.

Rekonstrukcja paznokcia żelem Feet- One

Feet- one to seria produktów umożliwiających przeprowadzenie rekonstrukcji paznokcia żelem w gabinecie podologicznym. Do wykonania tego zabiegu, oprócz odpowiednich żeli do paznokci, niezbędne są także akcesoria takie jak specjalne lampy emitujące światło ultrafioletowe, ochronne okulary a także specjalny cleaner do rekonstrukcji paznokcia. Wszystkie produkty z serii Feet- One,  niezbędne do wykonania zabiegu, znajdziesz w ofercie sklepu Kerpro, który specjalizuje się w sprzedaży  produktów i narzędzi do gabinetów podologicznych.

Żele do paznokci Baehr – profesjonalna rekonstrukcja w Twoim gabinecie

Aby zabieg rekonstrukcji był udany, a efekt estetyczny i trwały, należy użyć wysokiej jakości żeli. Produkty marki Baehr pozwolą nie tylko uzupełnić i wzmocnić płytkę, ale dzięki temu, że posiadają w swoim składzie clotrimazol, mają także działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze, co dodatkowo ułatwia proces regeneracji paznokcia. Z myślą o żeńskiej części pacjentek, marka Baehr wyprodukowała również żele do paznokci z dodatkiem koloru, dzięki czemu pokryty paznokieć ma podobne zabarwienie co naturalna płytka, a przy użyciu żelu nude powstaje efekt pomalowanych paznokci. Użycie żelu pozwala na uzyskanie optymalnego kształtu paznokcia w łatwy sposób. Produkty niezbędne do wykonania rekonstrukcji w swoim gabinecie znajdziesz na stronie https://kerpro.pl/.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze