Kosmetyczne Medycyna Medyczne Twarz Uroda Zabiegi

Zabiegi laserowe, czyli recepta na trądzik, rumień czy naczynka

calmer-1585593_960_720

Nieestetyczne zmiany na skórze twarzy to zmora już nie tylko nastolatków. Zarówno trądzik, jak i rozmaite przebarwienia, popękane naczynka czy rumień dotyczą osób w każdym wieku. W zależności od specyfiki zmian można je niwelować – jednak nie zawsze działania przynoszą skutek. Często interwencja w klinice medycyny estetycznej to jedyne rozwiązanie. Jak działa laseroterapia, jakie przynosi efekty i czy jest to bezpieczna dla naszej skóry forma leczenia?

Przebieg zabiegu

Zabiegi laserowe to skuteczna metoda walki z nawet najbardziej uciążliwymi problemami dermatologicznymi. Ciężka postać trądziku, blizny, rumień, a także wiotkość skóry i zmarszczki lub grzybica to dolegliwości, dla których laserowa terapia nie ma sobie równych. Oprócz tego laser to metoda fotoodmładzania skóry czy sposób na lifting, wykorzystywany jest także nawet w zakresie ginekologii estetycznej. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać w okresie jesienno-zimowym, ze względu na mniejsze nasłonecznienie. Działanie lasera polega na naświetlaniu konkretnych obszarów skóry, co przyczynia się do obkurczania i zamykania naczynek. Podczas zabiegu pacjentowi może towarzyszyć uczucie delikatnego pieczenia bądź lekkiego dyskomfortu z momencie wysłania wiązki lasera wgłąb skóry.

Efekty i działania pozabiegowe

Po zabiegu skóra zazwyczaj jest zaczerwieniona, delikatnie opuchnięta lecz z czasem wraca do normalnej postaci. Objawy tuż po zabiegu można eliminować np. poprzez zastosowanie chłodnych kompresów. Według specjalistów z Kliniki Tazbir zaleca się również ograniczenie ekspozycji skóry na słońce, a także korzystanie z sauny, gorących kąpieli czy uprawianie intensywnego wysiłku fizycznego, co może wpłynąć na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Regularne nawilżanie i stosowanie delikatnych preparatów myjących przyspieszy procesy gojenia się skóry. Ogólne efekty zabiegu natomiast zauważalne są niemal natychmiast; głównie w przypadku pojedynczych naczynek. Bardziej zaawansowane postacie rumienia, trądziku czy “pajączków” wymagają przeprowadzenia serii zabiegów, których szczegóły ustalane są indywidualnie z lekarzem prowadzącym.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do podjęcia zabiegu laseroterapii. Należą do nich przede wszystkim:

  • świeża opalenizna skóry,
  • przerwanie ciągłości tkanki, urazy,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stosowanie leków rozrzedzających krew i obniżających jej zdolność do krzepnięcia,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • cukrzyca, epilepsja oraz czynna choroba nowotworowa.

Więcej szczegółów o klinice Tazbir znajdziesz na stronie: www.klinikatazbir.pl

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze