Kosmetyczne Medycyna Porady lekarskie Skóra, włosy i paznokcie Twarz Uroda Zabiegi

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o trądziku różowatym

Laserowe usuwanie trądzika rozowatego w Klinice Miracki

Zaczerwieniona skóra, pajączki i nieznośne grudkowate krostki. To najbardziej znane objawy trądzika różowatego. Szczególnie popularny jest u kobiet po 20. roku życia. Czym jest i jak wygląda jego leczenie?

Trądzik różowaty – skąd się bierze?

Trądzik różowaty, inaczej niż zwykły trądzik, mogą wywoływać zaburzenia hormonów, zakłócenia naczyniowo-ruchowe, ale najczęściej główną przyczyną są geny. Jeśli więc ktoś z naszej najbliższej rodziny go ma, najprawdopodobniej my też będziemy go mieli. Jeśli dodatkowo mamy jasną karnację albo cerę naczynkową, trądzik różowaty jest murowany.

Trądzik różowaty – objawy

Choroba skóry, jaką jest trądzik różowaty, objawia się wspomnianymi już pajączkami, krostkami i zaczerwienionymi miejscami na twarzy. Do tego szybko dochodzi nieznośne swędzenie skóry i pieczenie, którego nie da się zmniejszyć domowymi sposobami czy kosmetykami.

Głównymi obszarami występowania trądziku są:

  • policzki,
  • czoło,
  • nos,
  • podbródek,
  • uszy,
  • szyja,
  • dekolt.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Zazwyczaj w leczeniu trądzika różowatego pomocna jest konsultacja z dermatologiem. Obejrzy on naszą skórę i zaproponuje dalsze leczenie. Często jednak zastosowanie antybiotyków likwiduje problem tylko na chwilę. Niestety, trądzik różowaty ma złośliwą naturę i chętnie wraca ze zdwojoną siłą. Dlatego też jego leczenie nie jest łatwe. Dobrze jest się zastanowić nad innym, skuteczniejszym rozwiązaniem.

Trądzik różowaty – czego unikać?

Stres, alkohol, promienie słoneczne, wysokie i niskie temperatury, gorące i pikantne jedzenie,  gorące kąpiele i nadmierny wysiłek fizyczny zwiększają objawy trądziku różowatego.

Kiedy kosmetyki nie pomagają – laser Cutera Excel

Skutecznym sposobem do walki z trądzikiem różowatym jest zabieg laserem Cutera Excel. Zabieg jest w pełni sprawdzony, szybki i wydajny. Usuwa nie tylko trądzik różowaty, lecz także blizny i brodawki, a nawet przebarwienia i żylaki na nogach.

Sam zabieg jest stosunkowo krótki i polega na pracy głowicy, która chłodzi dany obszar skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Laser działa na hemoglobinę, nie uszkadzając otaczających ją tkanek, a jego światło jest pochłaniane w naczyniach krwionośnych. Może to brzmi skomplikowanie, ale sprawia to, że trądzik różowaty oraz inne niedoskonałości są skutecznie usunięte. A przecież od rozszerzonych naczynek wszystko się zaczyna!

Jak przygotować się do zabiegu na trądzik różowaty?

  1. Dokładnie wydepiluj miejsce planowanego zabiegu.
  2. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie korzystaj z solarium i nie opalaj się.
  3. Nie pij alkoholu w dniu zabiegu!

Rezultaty zabiegu laserem

Trądzik różowaty jest usunięty już po pierwszym zabiegu. Doradzamy jednak naszym pacjentom kilkukrotne powtórzenie zabiegu z zachowaniem 3-4 tygodniowych przerw.

Czy po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków?

Jak najbardziej. Przez parę dni po zabiegu zalecamy jednak unikać uprawiania sportu, a przez miesiąc nie korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu laserem?

Powinniśmy chronić naszą skórę przed słońcem, stosując kremy z wysokim filtrem.

Leczenie trądziku różowatego w naszej Klinice Miracki może być ostatnią deską ratunku, jeśli inne sposoby zawiodły.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze