Leczenie Medycyna Medyczne Skóra, włosy i paznokcie Twarz Uroda Zabiegi

TOP 5 zabiegów odmładzających, które warto przetestować na własnej skórze!

lifting twarzy

Utrzymanie młodego i zadbanego wyglądu twarzy wymaga od kobiet regularności w wykonywaniu wszelkich czynności kosmetycznych – co do tego żadna z nas nie ma chyba żadnych wątpliwości. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby uzyskać naprawdę widoczne efekty odmłodzenia i utrzymać je jak najdłużej, poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, powinnyśmy rozważyć wykonanie bardziej specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie zdecydowaliśmy się stworzyć listę TOP 5 zabiegów odmładzających, które warto przetestować na własnej skórze!

Zabiegi odmładzające na twarz – toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest jedną z tych substancji, od których właściwie ,,zaczęła się” współczesna medycyna estetyczna. Ten klasyczny, prosty i szybki zabieg na zmarszczki pozwala błyskawicznie ,,rozprasować” wszelkie bruzdy i zagniecenia skóry. Przy pomocy tzw. botoksu możemy pozbyć się uporczywych zmarszczek zlokalizowanych w górnej części twarzy – lwiej zmarszczki (między brwiami), zmarszczek poziomych na czole, kurzych łapek wokół oczu czy zmarszczek pod nimi. Decydując się na podanie toksyny botulinowej w skroń, uzyskamy efekt podniesionych brwi, zaś w mięsień okrężny oka – powiększenie oczu poprzez podniesienie górnej powieki.

Laserowe odmładzanie twarzy

Usuwanie zmarszczek, poprzez zabiegi laserowe, to już nieco młodsza metoda odmładzania twarzy, jednak coraz bardziej popularna wśród kobiet. Lasery prowadzą do kompleksowej stymulacji skóry poprzez pobudzenie jej do produkcji nowego kolagenu, czego efektem jest redukcja zmarszczek i bardziej jędrna struktura skóry. Zabieg laserowy jest też w stanie usunąć wszelkie niekorzystne zmiany towarzyszące procesowi fotostarzenia się skóry, np. przebarwienia skórne czy szary koloryt skóry. Leczenie laserowe przynosi nie tylko trwałe, lecz także bardziej naturalne efekty odmłodzenia, np. w porównaniu ze wspomnianą wcześniej toksyną botulinową, dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet.

Zabieg na zmarszczki – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, podobnie jak botoks, to już niemalże tradycyjna substancja wykorzystywana przy zabiegach medycyny estetycznej. Jej popularność nie słabnie od kilkudziesięciu lat, a to dzięki wszechstronności, skuteczności i bezpieczeństwu stosowania. Kwas hialuronowy jest materiałem biozgodnym z kwasem występującym w organizmie człowieka, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej. W odróżnieniu od toksyny botulinowej, kwas hialuronowy stosuje się wyłącznie w dolnych partiach twarzy: wypełniania bruzd nosowo-wargowych, bruzd marionetek, modelowania ust czy wolumetrii (poprawy owalu twarzy).

Lifting twarzy bez skalpela – HIFU

Technologia wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej to jedna z najnowszych i najskuteczniejszych metod liftingujących bez skalpela. Wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki do mocnego podgrzewania komórek skóry, co uruchamia procesy naprawcze i odbudowę nowego kolagenu. Rezultaty zabiegu, w postaci przywrócenia kształtom twarzy ich właściwych proporcji, a także lepszego napięcia i sprężystości skóry, pojawiają się kilka tygodni po zabiegu. Bardzo dużą zaletą HIFU jest to, że pozostawia skórę na zewnątrz nienaruszoną, co skraca do minimum okres niezbędnej rekonwalescencji.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Na koniec zostawiliśmy jeden z najbardziej kontrowersyjnych zabiegów ostatnich lat – czyli mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, nazywaną też niechlubnie ,,wampirzym liftingiem’’. Pomimo początkowego dystansu pacjentów do tej metody odmładzania skóry, dziś możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest to jeden z bezpieczniejszych, skuteczniejszych i najbardziej naturalnych materiałów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Dzięki temu, że osocze pobierane jest bezpośrednio z organizmu pacjenta, nie wywołuje niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego. Osocze jest doskonałym ,,dopalaczem” dla skóry – pobudza ją do efektywniejszej pracy, zwiększa ilość kolagenu i elastyny, poprawia jędrność oraz sprężystość skóry, a także przynosi efekt jej odświeżenia.

Więcej informacji na temat TOP zabiegów odmładzających znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/twoj-problem/zmarszczki/

 

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze