Kosmetyczne Skóra, włosy i paznokcie

Jak zrobić kolorowe końcówki włosów? Mamy na to sposób!

Wśród trendów fryzjerskich od dłuższego czasu znajduje się fryzura zwana ombre – czyli rozjaśnione końcówki włosów. Niedawno jednak zapanowała moda na kolorowe włosy, a trend jaśniejszych końcówek ewoluował w kolorowe ombre. Można łączyć ze sobą różne kolory, nadając kosmykom tęczowy wygląd lub też postawić na jeden odcień i stworzyć w ten sposób kolorowe końcówki włosów. Jak zrobić to samodzielnie i domowymi sposobami osiągnąć efekt, jak z salonu?

Kolorowe końcówki włosów – jak zrobić ombre w domowych warunkach?

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby metody farbowania włosów bibułą. Za pomocą zmoczonego kawałka bibuły można było osiągnąć ciekawy efekt, jak również ubrudzić wszystko wokół siebie, łącznie ze skórą. Teraz istnieją bardziej higieniczne rozwiązanie – można wybrać farbę zmywalną lub jednodniowy spray do włosów i stworzyć w domu niepowtarzalną fryzurękolorowe końcówki włosów. Jak zrobić ombre?

  • Kolorowe końcówki na jeden dzień

Nie jesteś pewna, czy chcesz mieć szalone uczesanie na dłużej? A może chcesz wyglądać oryginalnie na wyjątkową okazję? Kolorowe włosy na jeden dzień na pewno wyróżnią cię z tłumu. Czego będziesz potrzebować? Kolorowego sprayu do włosów w ulubionym odcieniu lub w kilku pasujących do siebie, jeśli chciałabyś mieć tęczową fryzurę. Nieważne, czy wyjściowo masz ciemne czy jasne włosy, spray będzie widoczny na każdym kolorze.

Kolorowe końcówki włosów. Jak zrobić je sprayem zmywalnym?

Gdy już wybrałaś kolory, czas na farbowanie. Pamiętaj, by przed zabiegiem założyć ochronne rękawiczki oraz ubranie, którego nie boisz się pobrudzić. Przystępując do koloryzacji, możesz po prostu spryskać sprayem włosy w wybranych miejscach. Jeśli masz dwa odcienie, najpierw spryskaj końcówki jednym, a potem drugim, zakrywając granicę kolorów. Możesz również zawinąć kosmyki wokół siebie i tak zwinięte pokryć produktem. Gdy będziesz już zadowolona z efektu, odczekaj chwilę aż spray wyschnie, a potem ciesz się swoim kolorowym ombre.

  • Ombre za pomocą farby zmywalnej

Jeśli chciałabyś zatrzymać efekt farbowania włosów na nieco dłużej, wybierz farby nietrwałe, które utrzymują się do tygodnia bądź dwóch. Podobnie jak w wypadku sprayu, możesz wybrać jeden odcień lub więcej, by stworzyć niezwykły efekt przenikających się barw, co wygląda bardzo atrakcyjnie. Jeżeli masz ciemne włosy, być może będzie niezbędne delikatne rozjaśnienie końcówek przy barwach delikatnych i pastelowych, jednak przy brązowych bądź czarnych włosach najlepiej prezentują się odcienie intensywne, przy których nie są potrzebne dodatkowe zabiegi.

Teraz czas przystąpić do dzieła i stworzyć kolorowe końcówki.

Kolorowe końcówki włosów. Jak zrobić je farbą?

Aby zafarbować końce włosów, możesz nałożyć na nie farbę, w niektórych miejscach kończąc wyżej, w niektórych niżej, tak by powstał efekt w stylu artystycznego nieładu. Chodzi o to, żeby nie uzyskać równej linii koloru, lecz zachować delikatne przechodzenie od jednej barwy do drugiej. Jeśli chcesz połączyć dwa kolory, możesz nałożyć od razu jeden na same końce, a drugi nad nim lub najpierw zafarbować jednym odcieniem, a następnie, po jego zmyciu, nałożyć drugi.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze