Kosmetyczne Kosmetyki Medycyna Mężczyźni Skóra, włosy i paznokcie Uroda Zdrowie

Renaxil – twoja broń w walce z wypadaniem włosów

lysienie

Nadmierne wypadanie włosów to problem powszechny i dotyczy coraz większej liczby osób. L’Oreal opracowało kurację Renaxil, która zapobiega łysieniu. To produkt stworzony z myślą o mężczyznach, którzy zastanawiają się, jak wzmocnić włosy i zapobiec dalszemu powstawaniu nieestetycznych ubytków na głowie. Czy rzadkie włosy mogą przestać być problemem?

Renaxil, czyli sposób na przerzedzanie się włosów

Renaxil to produkt stworzony dla mężczyzn, którzy borykają się z delikatnym wypadaniem włosów. Pomaga odbudować kosmyki i przyspieszyć ich wzrost. Dla kogo będzie odpowiednim wyborem?

 • dla panów, którzy zaobserwowali u siebie przerzedzanie się włosów
 • dla panów, u których występuje mniej włosów w przedniej części głowy, tzn “zakola”
 • dla panów, którym delikatnie, lecz zauważalnie, wypadają włosy

Jak to działa?

Dzięki lekkiej i nietłustej konsystencji, płynny produkt łatwo wchłania się w skórę głowy i wnika we włókna włosów. Substancje aktywne zaczynają działać wzmacniająco na kosmyki. Kuracja pielęgnuje skórę głowy i koi ją. Zapobiega także nadmiernemu gubieniu włosów, jak również przyspiesza wzrost nowych, zdrowych kosmyków. Dzięki temu, że produkt zamknięto w praktycznej butelce, możliwe jest zaaplikowanie substancji na wybrane miejsca, tak by składniki aktywne trafiły dokładnie w miejsce, w którym występuje problem. Zapewnia to skuteczne i precyzyjne działanie środka.

Kiedy rozpocząć kurację przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów?

Zanim zaczniesz się martwić, sprawdź, czy rzeczywiście masz powód do obaw. Włosy wypadają z różnych powodów, w niektórych okresach mocniej, w innych bardziej. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy i dowiedz się, czy warto skonsultować się ze specjalistą.

Przyczyny wypadania włosów

 • zanim zaczniesz się martwić, uświadom sobie fakt, że każdy człowiek dziennie traci około 100 włosów. Jest to proces całkowicie naturalny i ma związek z procesem wzrostu włosa. Każdy z czasem obumiera i wypada, by zrobić miejsce kolejnym. O problemie można mówić w momencie, gdy utrata staje się zauważalna i trwa dłużej, niż kilka tygodni
 • za utratę włosów może być także odpowiedzialny stres
 • inna przyczyna to wahania hormonalne. Może warto zrobić badania w tym kierunku?
 • infekcje i choroby
 • nieprawidłowa dieta
 • przemęczenie, osłabienie organizmu
 • niektóre leki
 • genetyczne obciążenie. Sprawdź, czy w twojej rodzinie występowało łysienie androgenowe

Co na wypadanie włosów?

Jeśli wykluczasz u siebie występowanie chorób oraz zauważasz utratę włosów, to dobry moment,. by zgłosić się do specjalisty. Warto odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski i poprosić o poradę eksperta. W większości przypadków na łagodną formę utraty włosów pomaga zastosowanie kuracji Renaxil. Jednak doraźna pomoc to nie wszystko. By poprawić stan włosów oraz skóry głowy i zapobiec pojawianiu się podobnego problemu w przyszłości, warto zapytać, jak należy dbać o fryzurę, o skórę głowy oraz jak wzmocnić włosy.

Pielęgnacja włosów – jak zapobiegać ich utracie?

 • dbaj o dokładne oczyszczanie skóry głowy. Używaj produktów do włosów, które zapewnią odpowiednie pH i usuną zanieczyszczenia, które mogą zatykać pory skóry.
 • traktuj włosy delikatnie. Nie ciągnij, nie wyrywaj, nie czesz mocno i nie susz zbyt silnym strumieniem powietrza. To wszystko może osłabić mieszki włosowe i sprzyjać wypadaniu.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze