Ciało Leczenie Medycyna Medyczne Uroda Zabiegi

Pozbądź się żylaków dzięki laserowi EVLT!

Pozbadz sie zylaków dzieki laserowi EVLT! - lasermed.com

Żylaki nie należą do najbardziej estetycznych i łatwych do usunięcia dolegliwości. Powstają, gdy krew nie wraca w sposób właściwy z żył kończyn dolnych do serca wskutek nieprawidłowego funkcjonowania zastawek, odpowiedzialnych za otwieranie i zamykanie przepływającej krwi. Gdy tak właśnie się dzieje – krew wycieka przez zastawki i spływa wzdłuż nogi, w nie tym kierunku co trzeba. Niekiedy żylaki, ich najcięższe przypadki, nazywane są chroniczna niedoczynnością żylną, a jej objawy to przede wszystkim ból, szybkie męczenie nóg i uczucie ich ciężkości, przy czym symptomy te nasilają się każdego dnia. Choroba ta, nieleczona, może powodować owrzodzenia, niezwykle trudne do zwalczenia.

Laser EVLT na żylaki – na czym polega metoda?

Istnieje parę metod usuwania żylaków – operacyjnych i nieoperacyjnych – lecz wśród nich wyróżnia się metoda laserowa. Jak ona wygląda?

Leczenie ma miejsce wewnątrz był i, tak jak kriostripping, wykorzystuje sposób termicznego niszczenia tkanki żylnej, z tym, że laser działa poprzez nagrzanie. Energia dostarczana jest do danego miejsca w żyle poprzez światłowód lasera i gdy zostaje on unieruchomiony, przekazuje tę energię do krwi i tkanki żylnej, nieodwracalnie ją tym samym niszcząc (miejscowo). Niewydolna żyła zostaje zamknięta i obkurczona i dzięki temu nie musi być usuwana.

W odróżnieniu od klasycznej metody usuwania żylaków (stripping), jak wspomniano, żyła nie musi być usunięta. Terapia laserem nie wymaga cięcia w pachwinie oraz pozwala na uniknięcie powstania krwiaków. Może poddać się jej każdy pacjent, u którego stwierdzono niewydolność żyły odstrzałkowej i/lub odpiszczelowej.

Zabieg trwa około 60 minut i jest prawie bezbolesny – trochę bólu mogą sprawić nakłucia podczas znieczulenia (stosuje się tzw. znieczulenie tumescencyjne, czyli rodzaj znieczulenia miejscowego). Osoba poddana tej terapii tego samego dnia może wrócić do domu, do normalnej aktywności zawodowej już po 24 godzinach.

Przed zabiegiem należy wykonać badania: morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, antygen HBS, glukoza, anty HCV. Poza tym, na 6 godzin przed zabiegiem nie można nic jeść ani pić, leki zażywane na inne dolegliwości należy przyjąć według uzgodnienia z lekarzem, a na tydzień przed zabiegiem nie można przyjmować leków z kwasem acetylosalicylowym. Lepiej, aby w dniu zabiegu nie występowała miesiączka opryszczka, ani stan zapalny. Po zabiegu należy włożyć luźne ubranie, by nie zerwać nałożonych opatrunków.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • stany zapalne
 • cukrzyca

Zalety metody z użyciem lasera EVLT:

 • krótki czas operacji (ok.60 minut)
 • od razu po zabiegu pacjent może iść do domu
 • krótki okres rekonwalescencji
 • brak wielu widocznych nacięć i blizn
 • małe ryzyko powikłań
 • mniejsze dolegliwości bólowe (w porównaniu do metody klasycznej)

Metoda laserowego usuwania żylaków jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Pozwala w bardzo krótkim okresie powrócić do zdrowia i daje bardzo dobre, widoczne efekty. Cechuje się wysoką tolerancją przez pacjentów i minimalnym stopniem powikłań. Aby dowiedzieć się więcej o tej metodzie wejdź na stronę kliniki:  http://www.lasermed.com.pl/

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze