Ciało Kosmetyczne Kosmetyki Skóra, włosy i paznokcie Uroda Zabiegi

Pedicure podologiczny – na ratunek Twoim stopom

Pedicure podologiczny kerpro.pl

Podstawowy zabieg podologiczny, pedicure specjalistyczny –  są to nazwy odnoszące się do zabiegu pielęgnacyjnego stóp, który ma zapewnić im dobrą kondycję, piękny wygląd i profilaktycznie zapobiec powstawaniu zmian chorobowych. Ten typ zabiegu pedicure skutecznie usunie zrogowacenia na skórze, skróci i wypoleruje paznokcie, pozbędzie się zmian powstałych przez hiperkeratozę (brodawki, nagniotki). W odróżnieniu od zwykłego pedicure, miejscem przeprowadzenia zabiegu jest gabinet podologiczny, gdzie zajmie się nami wykwalifikowany specjalista. Na wyposażenie i sprzęt składają się m.in.: specjalne frezarki do pięt i paznokci, komfortowy fotel podologiczny, preparaty. Tylko profesjonalny podolog i dobre wyposażenie gabinetu gwarantują satysfakcję z zabiegu.

Zabieg pedicure u podologa – krok po kroku

Nasza wizyta u podologa rozpoczyna się od konsultacji, której celem jest dokładne rozpoznanie stanu stóp i ich potrzeb. Dzięki temu specjalista może dobrać dla nich jak najlepszą terapię.

  1. Wbrew pozorom, przed pedicure nie ma potrzeby moczenia stóp. W niczym nie wspomoże to terapii, wręcz przeciwnie, na rozmiękniętych stopach trudniej jest działać frezarką. Aby oczyścić stopy i przeprowadzić zabieg w sterylnych warunkach, stosuje się specjalne preparaty dezynfekujące, specjaliści używają np. środka Remmele’s Propolis spray, który oprócz właściwości dezynfekujących zawiera kompozycję olejków eterycznych, niwelujących nieprzyjemny zapach stóp.
  2. Po zdezynfekowaniu i oczyszczeniu stóp, specjalista podolog przechodzi do obróbki paznokci. Skraca je przy użyciu specjalnych cążek do paznokci. Następnie opracowuje paznokcie frezarką, poleruje je i nadaje odpowiedni kształt. Jest to bardzo ważne, gdyż chroni to pacjenta przed bardzo bolesnym wrastaniem paznokci. Przy takim schorzeniu konieczna jest specjalna terapia przy użyciu klamry ortonoksyjnej.
  3. Kolejnym krokiem jest usunięcie z naszych stóp nieestetycznych i niekiedy bolesnych zrogowaceń. Specjalista może użyć tutaj odpowiedniej frezarki do stóp lub kapturków ściernych. Dzięki dobremu wyposażeniu gabinetu, pacjent nie odczuwa dyskomfortu i bólu.  Kompleksowy zabieg obejmuje również oczyszczenie wałów paznokciowych z resztek organicznych, jakie nagromadziły się tam w trakcie polerowania. Lekarzy podolodzy, aby zabieg był w 100% skuteczny i satysfakcjonujący, używają specjalnych preparatów, które działają tylko na martwe komórki (np. Prontoman spray). Z paznokci usunięte zostają również skórki.
  4. Na końcową fazę zabiegu składa się relaksacyjne wmasowanie preparatu leczniczego, odpowiednio dobranego dla naszych stóp przez specjalistę (w zależności od problemu – skóra potliwa, skóra sucha). Pedicure podologiczny kończy się ponownym zastosowaniem środka dezynfekującego. Podolog udzieli nam również porad dotyczących dalszej pielęgnacji stóp.

Przeciwwskazania do wykonaniu zabiegu podologicznego:

Z zabiegiem należy się wstrzymać w przypadku drożdżycy, grzybicy stóp, świeżych blizn,gojących się ran, stanów zapalnych i ropnych. Później, dobrze wykonany pedicure podologiczny zapobiegnie nawracaniu tych dolegliwości.

Efekty zabiegu w gabinecie podologicznym

Po zabiegu w profesjonalnym gabinecie podologicznym nasze stopy są wygładzone, prezentują się pięknie, bez nieprzyjemnych zrogowaceń. Paznokcie mają dopracowany kształt, nie mają skórek. Stopy są oczyszczone, odświeżone i zrelaksowane. Ponadto wychodzimy z cenną wiedzą dotyczącą pielęgnacji stóp. Ogromną zaletą jest to, że pedicure przeprowadza wykwalifikowany specjalista. Dzięki temu nie musimy obawiać się powikłań, mamy gwarancję bezpieczeństwa i sterylnych warunków, jakie daje nam profesjonalnie wyposażony gabinet podologiczny. Osoby zainteresowane zabiegami podologicznymi i profesjonalnymi preparatami do pielęgnacji stóp, więcej przydatnych informacji znajdą na stronie: https://kerpro.pl/

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze