Skóra, włosy i paznokcie Uroda

Najskuteczniejszy i najtrwalszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia? Depilacja laserowa laserem Vectus

depilacja laserowa

Regularne usuwanie owłosienia jest bardzo uciążliwe i czasochłonne, jednak nie da się tego uniknąć, a problem nasila się szczególnie w czasie upalnego lata oraz pobytu na wakacjach. Bez względu na to, jakie obszary ciała poddaje się depilacji oraz w jaki sposób się to robi, to niechciane włoski i tak odrastają (prędzej czy później). Na szczęście medycyna estetyczna znalazła skuteczne i stosunkowo proste rozwiązanie, a mianowicie depilację laserową.

Laserowe usuwanie owłosienia laserem Vectus

Decydując się na zabieg epilacji, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, jaki laser do depilacji jest używany przez dany gabinet. To kwestia równie ważna, co umiejętności specjalisty, który wykonuje zabieg. Obecnie jednym z najnowocześniejszych sprzętów jest laser diodowy Vectus, który wyróżnia się nie tylko skutecznością, lecz także bezpieczeństwem. Jednak największą zaletą jest fakt, że Vectus posiada wbudowany inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Co to oznacza w praktyce? Czytnik sam określa poziom melaniny, a następnie, na podstawie zgromadzonych danych, dobiera optymalne parametry, które gwarantują nie tylko skuteczność zabiegu, lecz także zapewniają pacjentowi bezpieczeństwo i eliminują ryzyko poparzenia skóry. Oprócz czytnika melaniny, laser Vectus posiada również opatentowaną technologię, która polega na ponownym wykorzystaniu światła odbijającego się od skóry, co powoduje zwiększenie skuteczności usuwania owłosienia. Pacjenci nie muszą też obawiać się bólu, ponieważ laser Vectus został wyposażony w głowicę, która chłodzi skórę nie tylko w trakcie emisji światła, lecz także przed nią i po niej, a to sprawia, że odczuwany dyskomfort jest znacznie zminimalizowany. Na uwagę zasługuje również szybkość pracy tego lasera, która jest tak duża, że depilacja nawet dużych partii ciała zajmuje tylko kilka lub kilkanaście minut.

Jak wygląda depilacja laserowa i jakich efektów można się po niej spodziewać?

Zabieg depilacji laserowej przy użyciu lasera Vectus rozpoczyna się od przyłożenia do miejsca, z którego będzie usuwane owłosienie, czytnika Skintel. Następnie urządzenie dobiera optymalne parametry, indywidualne dla każdego pacjenta. Właściwa część zabiegu polega na przykładaniu głowicy lasera do skóry i wysyłaniu impulsu światła, który uszkadza macierz, a w efekcie tego włos przestaje odrastać. Specjaliści z kliniki Esteticmed w Bydgoszczy oraz Częstochowie przekonują, że dzięki depilacji laserowej można trwale usunąć nawet 80-90% niechcianego owłosienia, przy czym pozostałe procenty stanowią włosy blade, cienkie, a w konsekwencji niewidoczne. Już po pierwszym zabiegu pacjent traci około 30% owłosienia, natomiast aby uzyskać wymierne efekty zwykle należy przeprowadzić serię od 3 do 6 zabiegów epilacji (w kilkutygodniowych odstępach). Należy pamiętać, że laser działa wyłącznie na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, stąd taki czas terapii.

Przed zabiegiem depilacji laserowej i po nim

Pacjenci muszą pamiętać o tym, że na dwadzieścia cztery godziny przed laserowym usuwaniem owłosienia należy dokładnie ogolić to miejsce, które będzie poddane zabiegowi epilacji. Skóra powinna być sucha, a przede wszystkim pozbawiona opalenizny, która znacznie utrudnia cały proces. Natomiast bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, ale jest to zjawisko chwilowe. Mimo to pacjenci powinni bezwzględnie unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli.

Poznaj nas!

Najnowsze komentarze